اصفهان‌فارما چیست؟

اصفهان‌فارما چیست؟

اصفهان فارما رویدادی میان‌رشته‌ای در حوزه دارو و صنایع وابسته به دارو است. این رویداد شامل نمایشگاهی 3500متری است و 18 تا 21 بهمن 1396 (فوریه 2018)، در سایت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان برگزار می‌شود.

هدف اصفهان‌فارما چیست؟

در ادامه برگزاری موفقیت‌آمیز نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته(ایران‌فارما) و پیرو حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان غذا و دارو و سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، از رویداد‌های میان‌رشته‌ای در کلانشهر‌ها، اصفهان‌فارما به عنوان اولین نمونه برگزاری ایران‌فارما در کلانشهر‌ها، با همکاری فعالان و صاحبان صنایع دارویی، در اصفهان برگزار می‌شود. از اصلی‌ترین اهداف اصفهان‌فارما، می‌توان به آموزشِ مخاطبِ متخصص، معرفی صنایع دارویی اصفهان، جذب مشارکت سرمایه‌گذاران و ارتقای شاخص‌های صادرات در داروسازیِ این استان اشاره کرد.

همچنین اصفهان‌فارما به تبعیت از الگوی ایران‌فارما، قصد دارد زمینه‌های ارتباط واقعیِ دانشگاه با صنعت را فراهم آورد و از این طریق، علاوه بر اینکه به ارتقای دانشِ شرکت‌ها کمک می‌کند، شرایط اشتغالزایی و ورود دانشجویان به صنعت را نیز فراهم می‌آورد.

برگزاری اصفهان‌فارما تا چه میزان ضرورت دارد؟

به عقیده کارشناسان دارویی، یکی از نقاط ضعف دارو در ایران، عدم معرفی صحیح است و به عقیده کارشناسان برند، رویداد‌ها و نمایشگاه‌ها، نهایت استاندارد شدنِ معرفی، فروش، بازاریابی و بازارسازی هستند و فرصت مناسبی را در اختیار غرفه‌داران می‌گذارند تا به معرفی خود و محصول خود بپردازند. البته شیوه‌های دیگری نیز برای معرفی وجود دارند اما سابقه نمایشگاه‌ها به عنوان محلی برای عرضه مستقیم محصول به قرن 19 برمی گردد و دو قرن تجربه بشر نشان داده است، هنوز هم نمایشگاه‌ها، استانداردترین فضا برای معرفی، فروش، بازاریابی و بازارسازی هستند.

اما اصفهان‌فارما صرفا یک نمایشگاه نیست، بلکه یک رویداد است و از همین جهت، حلقه‌های بیشتری نسبت به یک نمایشگاه را می‌توان در رویداد اصفهان‌فارما مشاهده کرد. حضور حلقه‌های مختلفِ فعال در اصفهان‌فارما، می‌تواند به توسعه‌ی فعالیت‌های دارویی در این کلانشهر، کمک شایانی کند. از طرف دیگر، تمرکز زدایی فعالیت‌های دارویی از تهران یکی از دغدغه‌های فعالان شهرستان‌ها و استان‌ها است و برگزاری رویداد‌ها در کلانشهر‌ها می‌تواند فرصت‌های متعددی را برای معرفی صنایع استان‌ها فراهم آورد. اصفهان‌فارما نمونه‌ای از این رویداد‌های میان‌رشته‌ای است که در حوزه دارو و صنایع وابسته به دارو، برگزار می‌شود.

چرا اصفهان اولین نمونه از برگزاری ایران‌فارما در شهرستان‌ها است؟

با توجه به اینکه اصفهان، در فعالیت‌های علمی در حوزه داروسازی همواره پیشرو بوده است و انجمن‌های علمی تخصصی فراوانی در حوزه علوم دانش‌بنیان در این استان فعالیت می‌کنند، و همچنین با توجه به حضور بزرگترین تولیدکنندگان داروهای گیاهی در این استان، اصفهان به عنوان نخستین نمونه برای برگزاری رویداد‌های میان‌رشته‌ای دارو در کلانشهر‌ها، انتخاب شد. فعالیت‌های دانشجویی نیز در این استان، بسیار چشم‌گیر است و پایان‌نامه‌ها و تحقیقات مختلفی از سوی دانشجویان داروسازی اصفهان صورت گرفته است که هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌ها در صنایع دارویی از این تحقیقات بهره می‌برند. اصفهان‌فارما، می‌تواند فرصت مناسبی برای توسعه فعالیت‌های دانشگاهی و تحقیقاتی در حوزه داروسازی باشد. شرکت‌های بزرگی همچون گل‌دارو و فارابی از نمونه‌های موفق در برقراری ارتباط علمی میان تیم تحقیقاتی خود با دانشگاهیان، هستند.  

اصفهان‌فارما چه مزایایی برای تولیدکنندگان دارو در اصفهان دارد؟

اصفهان‌فارما بر اساس الگوی ایران‌فارما-به صورت میان‌رشته‌ای- برگزار می‌شود و با توجه به اینکه در رویداد‌های میان‌رشته‌ای، حلقه‌های مختلف صنعت دارو، حضور دارند، تولیدکنندگان می‌توانند علاوه بر ارتباط نزدیک با مخاطبان تخصصی و دانشجویان، بازارهای خود را نیز گسترش دهند و دغدغه‌های خود را با مسئولان حوزه دارو در میان بگذارند. از طرف دیگر، تولیدکنندگان می‌توانند از آخرین فعالیت‌های رقبای خود در صنعت آگاه شوند و برای رقابت، برنامه‌ریزی کنند.

مخاطبان اصفهان‌فارما چه کسانی هستند؟

اصفهان‌فارما یک رویداد میان‌رشته‌ای است و تاکید خاصی بر آموزش‌های تخصصی دارد؛ بر همین اساس، مخاطبان این رویداد، از گروه‌های مختلفی هستند. داروسازان، پزشکان، متخصصان، دانشجویان، انجمن‌های علمی و تخصصی، داروخانه‌داران، پرستاران و فعالان بیمارستان‌ها از جمله مخاطبانی هستند که اطلاع‌رسانی هدفمندی برای آن‌ها صورت می‌گیرد.

صاحبانِ اصفهان‌فارما چه کسانی هستند؟

اصفهان‌فارما نیز همانند ایران‌فارما، سعی دارد تبدیل به یک برند گروهی برای فعالان دارویی اصفهان شود؛ در همین راستا، صاحب آن، فردِ خاصی نیست و زیر نظر شورای سیاست‌گذاری، تمام تصمیمات اتخاذ می‌شود. از همین رو، هر نهاد، سازمان یا انجمنی که برای مشارکت در این رویداد تمایل داشته باشد می‌تواند با دبیرخانه این رویداد، تماس بگیرد و برنامه‌های خود را برای مشارکت در اصفهان‌فارما عنوان کند. بدون شک برای آنکه اصفهان‌فارما نیز همچون ایران‌فارما، تبدیل به یک برند گروهی برای فعالان داروی اصفهان باشد، نیازمند مشارکت حلقه‌های مختلفی است. اگر فکر می‌کنید می‌توانید به برگزاری بهترِ اصفهان‌فارما کمک کنید، با دبیرخانه تماس بگیرید.

دیگر پرسش‌ها

برای حضور در اصفهان‌فارما ثبت‌نام الزامی است؟

چگونه می‌توانم در اصفهان‌فارما ثبت‌نام کنم؟

دوستانم را چگونه به اصفهان‌فارما دعوت کنم؟

اصفهان‌فارما چه مزایایی را برای منِ داروساز/پزشک/داروخانه‌دار/تولیدکننده/دانشجو در نظر گرفته است؟

چگونه می‌توانم با اصفهان‌فارما در ارتباط باشم؟

چگونه می‌توانم در اصفهان‌فارما غرفه داشته باشم؟

چگونه می‌‌توانم در اصفهان‌فارما مشارکت داشته باشم؟

شرایط اسپانسرینگ در اصفهان‌فارما چیست؟

چگونه می‌توانم در اصفهان‌فارما، کارگاه/سخنرانی داشته باشم؟

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرسایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26 

    88203845 21 (98)+

   88198520 21 (98)+