بیماری وزوز گوش چقدر جدی است؟

 

وزوز یا زنگ گوش، بیماری‌ای است که با ایجاد صدای دائمی در گوش شکل می‌گیرد که می‌تواند آسیب‌های جدی‌ به سلامتی روان و مغز افراد وارد کند. این مسئله آنقدر جدی است که نخستین مرکز درمانی این بیماری در تهران راه اندازی شده است و با همکاری پزشکان ایرانی و آلمانی این بیماری درمان می‌شود.

 

 

 

دکتر بهروز سلامت، یکی از بنیانگذاران نخستین مرکز تخصصی درمان وزوز گوش تهران گفت: وزوز گوش صدایی است که در گوش‌ها و یا در سر بدون منبع خارجی می‌شنویم، این صدا در گوش ۲۴ ساعته شنیده می‌شود.

وی ادامه داد: زنگ گوش همان وزوز گوش معنی می‌شود که زندگی افراد را مختل می‌کند، این بیماری در ایران علل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها آلودگی صوتی ناشی از ترافیک‌های طولانی است، ضمن اینکه برخی از افراد هم ممکن است به خاطر حضور در جبهه و شنیدن صداهای ناشی از انفجار و بسیار بلند دچار این مشکل شده باشند که امکان درمان آن‌ها تا امروز فراهم نشده بود.

به گزارش ماهنامه غذا و دارو و به نقل از بهداشت نیوزاین استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه این مرکز به دیتابیس‌های آلمانی متصل است،گفت: بخش مهم در این مرکز داشتن دیتابیس بسیار خوب و در ارتباط با دیتابیس زیگ بورگ آلمان است که در هر لحظه می‌توانیم اطلاعات بیماران، آخرین روش‌های درمانی، تحقیقات و هر آنچه را که برای ریشه کن کردن این بیماری نیاز است، در اختیار یکدیگر قرار دهیم. در کنار این همکاری باEG-infoاروپا و دانشگاه پزشکی هانوفر آلمان بخش گوش و گلو و بینی نیز در ارتباط هستیم.

سلامت اضافه کرد: با اشاره به علل ایجاد این بیماری در افراد گفت: اختلالات فکی و گیجگاهی، کم شنوایی، سرگیجه، اضطراب شدید و تومور مغزی از علل ایجاد وزوز گوش است و عملا متخصص‌های مختلفی برای شناسایی و درمان این بیماری نیاز است.

وی افزود: خصوصیت بارز نخستین مرکز شنوایی و وزوز گوش تهران این است که تمام تخصص‌های مورد نیاز برای درمان این بیماری از جمله گوش، گلو و بینی، روانپزشک، مغز و اعصاب، اختلالات فکی و گیجگاهی و روانشناس در یک مرکز جمع شده‌اند تا درمان بیمار سریع‌تر انجام شود.

سلامت که دکترای تخصصی تحقیقات مغز از آلمان دارد، یادآور شد: وزوز گوش ممکن است در برخی افراد مورد درمان هم قرار نگیرد اما کاری که می‌توان برای آن‌ها انجام داد این است که با ارائه خدمات روانشناسی آرامش بیشتری به آن‌ها بخشید تا با این بیماری کنار بیایند.

 

 

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرسایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26 

    88203845 21 (98)+

   88198520 21 (98)+