درباره‌ نمایشگاه دارویی اصفهان (اصفهان‌فارما)

 

 

 

 

یکی از مهم‌ترین رویداد‌های دارویی ایران، که بهمن ماه 1396 به میزبانی اصفهان، برگزار می‌شود، نمایشگاه دارویی اصفهان یا همان اصفهان‌فارما است. این رویداد با مشارکت سازمان غذا و داروی اصفهان، سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، دانشگاه‌های داروسازی استان اصفهان و انجمن‌های علمی برگزار می‌شود و قصد دارد صنایع دارویی فعال در اصفهان را معرفی کند.

اصفهان یکی از استان‌های فعال در حوزه تولید داروهای گیاهی است و تولیدکنندگان بزرگی در این استان، مشغول به فعالیت هستند؛ از همین رو، همزمان با اصفهان‌فارما، ششمین همایش طلای سبز نیز با برگزاری کارگاه‌ها و پانل‌های تخصصی در حوزه داروهای گیاهی، برای نخستین بار پس از تهران، در یکی از کلانشهر‌های ایران، برپا می‌شود.

رویداد دارویی اصفهان، از دو جنبه مورد توجه صنایع دارویی ایران قرار دارد. اول از این بابت که این رویداد به توسعه بازار دارویی در کشور کمک می‌کند و موجب تمرکززدایی فعالیت‌های دارویی از تهران می‌شود و دوم اینکه این رویداد، روش‌های نوینی را در توزیع معرفی می‌کند که از همین حیث می‌تواند فرصت مناسبی در اختیار فعالان دارو قرار می‌دهد تا به معرفی فعالیت‌های خود در استان‌‌های دیگر بپردازند و ارتباطات خود را گسترش دهند.

نکته دیگر در مورد اصفهان‌فارما این است که با توجه به ظرفیت‌های اصفهان در حوزه گردشگری سلامت، انتظار می‌رود، بیش از سایر رویداد‌ها، مورد توجه بازدیدکنندگان خارجی قرار بگیرد و از این حیث، فرصت مناسبی برای معرفی صنعت داروی ایران، به سایر کشور‌ها به شمار می‌رود.

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های صنایع دارویی اصفهان، فعالیت‌های علمی فعالان این استان است. شرکت‌های دارویی فعال در اصفهان، با ارتباط مستمری که با دانشگاه دارند، توانسته‌اند داروهای جدیدی را تولید کنند که اغلب، منشاء گیاهی دارند و آماده حضور در بازارهای جدید هستند. از همین رو، اصفهان‌فارما، برای تولیدکنندگان و فعالان استان اصفهان، یک فرصت مناسب برای فروش، صادرات و توسعه بازار است.

در گزارش ویژه این شماره از ماهنامه تخصصی غذا و دارو، به معرفی این رویداد دارویی می‌پردازیم. نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته اصفهان(اصفهان‌فارما) همزمان با ششمین همایش طلای سبز، 18 تا 20 بهمن 1396 در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزار می‌شود.

 

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرسایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26 

    88203845 21 (98)+

   88198520 21 (98)+