امروز اصفهان، فردا صادرات در منطقه

براي آن‌كه بتوانيم صادرات خود را در منطقه و حتي در سطح جهاني گسترش دهيم، چاره‌اي نداريم كه با پشتوانه يك برند داخلي اقدام به تجارت بين‌المللي كنيم. اين امر در حوزه سلامت و به خصوص توليد دارو، محصولات و صنايع وابسته مستثني نيست و شايد بحران موجود در عرصه صادرات دارو به كشورهاي همسايه ريشه در همين معضل دارد. علم برندسازي و تجربه تجارت دارويي در كشورهايي با سابقه و توان اقتصادي و توليدي دارو در كشور نشان مي‌دهد، اعتماد مردم به يك محصول داخلي و اعتباري كه از اين راه به دست مي‌آورد اولين قدم در مبحث صادرات است. چراكه وقتي برندي جهاني مي‌شود كه بتواند در بازار داخلي، بالاترين ميزان اثربخشي و سهم بازار داخلي را داشته باشد. همين امر، در حوزه برندسازي داخلي نيز مصداق دارد. يعني آن‌كه وقتي برندي در سراسر كشور مورد توجه مشتريان و خريداران قرار مي‌گيرد كه بتواند در كلانشهرهاي ايران صاحب‌نام و سهم بازار قابل قبولي داشته باشد و ديگر شركت‌ها مجبور باشند هزينه زيادي براي رقابت با برند مورد نظر بپردازند. از اين رو، كيفيت رقابتي محصول و شناسايي بازار هدف، همان‌قدر مهم است كه داشتن يك كمپين تبليغاتي و حضور در همايش‌هاي علمي. اگر يك كمپاني بخواهد توليدات خود را در منطقه، "محصولي صادراتي" معرفي كند؛ لازم است محصولات آن برند، به سابقه خود در ميان مصرف‌كنندگان داخلي افتخار كنند و تاييديه‌هاي مشتريان هدفمندش را جمع‌آوري كرده و با پردازش به ديگر مشتريان بالقوه در بازار، اطلاع‌رساني كنند. با چنين مسيري كه به "تبليغات تخصصي برند در بازارهاي جديد" معروف است، يك توليدكننده مي‌تواند سهم خود را از بازارهاي داخلي افزايش دهد و به عنوان يك تجربه منحصر به فرد، آن داده‌ها را پردازش كرده و با شرايط، فرهنگ و زمينه‌هاي تجاري در كشورهاي همسايه تطبيق دهد، آن‌گاه به يك استراتژي مطمئن و تجربه شده دست مي‌يابد كه مي‌تواند مبناي قابل اعتمادي در سرمايه‌گذاري در حوزه صادرات منطقه‌اي محسوب شود.

از اين رو براي دستيابي به بازار جديد مي‌توان از رويدادها و همايش‌هاي تخصصي در كلانشهرها سود جست تا با ارتباط مستقيم با مشتريان ثابت و وفادار داخلي، ديدگاه آن‌ها را در ارتقا محصول مدنظر داشت و همچنين تاكيد و تمركز بر قابليت‌هاي رقابتي توليداتشان مي‌توان مبناي مناسبي براي برنامه‌ريزي صادرات موثر شود. به عنوان مثال حضور در نمايشگاه اصفهان فارما به عنوان اولين نمايشگاه داخلي ايران فارما، هم‌زمان با ششمين همايش طلاي سبز كه 18 تا 20 بهمن ماه 1396 در سايت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي اصفهان برگزار مي‌شود، فرصت مناسبي براي بررسي بازار داخلي و جمع‌آوري اطلاعات و مستندات براي برنامه‌ريزي صادرات منطقه‌اي مي‌باشد.

اصفهان به عنوان يكي از مهمترين استان‌هاي ايران كه بخش عمده و با سابقه‌اي از كارخانجات دارويي كشور در آن‌جا تاسيس شده است و اعتبار علمي دانشگاه اصفهان و ديگر دانشگاه‌ها در استان اصفهان، بيمارستان‌ها و پزشكان متخصص آن استان به همراه داروسازان معتبر و قديمي اصفهاني، بهترين فرصت براي صاحبان توليدات دارويي و صنعت‌هاي وابسته است تا با يك برنامه‌ريزي دقيق و هدفمند نه تنها به بازارهاي جديد داخلي با حل بحران توزيع بپردازند بلكه مي‌توانند با ترتيب ملاقات با پزشكان متخصص و معتبر، داروسازان و داروخانه‌داران صاحب‌نام و نيز ايجاد يك پل ارتباطي بين حاضران در نمايشگاه اصفهان فارما و واحد R & D شركت‌هايشان چشم‌اندازي واقعي از دوره فعاليت و اثربخشي محصولاتشان به‌دست آورند. دوران تبليغات مستقيم به سرآمده است. داشتن يك كمپين مطالعات شده، برنامه صادرات و حضور برنامه‌ريزي شده در هر رويداد علمي و تجاري با پشتوانه فعاليت‌ در شبكه‌هاي اجتماعي اولين قدم در جهاني شدن نام يك برند و زمينه‌ساز صادرات محصولات استرانژيك به خصوص دارو در بازار آينده ايران يعني منطقه خاورميانه است.

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرسایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26 

    88203845 21 (98)+

   88198520 21 (98)+