نمایشگاه‌ اصفهان فارما گامی به‌سوی تحقق اهداف سند 1404

 

 

 

در ایران صنعت داروسازی یک کالای استراتژیک بوده و به‌عنوان ابزار سیاست در جهان می‌تواند مورداستفاده قرارگیرد.صنعت داروسازی ما در حال حاضر شرایط خوبی دارد و همه مدیران در این زمینه زحمت‌کشیده‌اند و اکنون ظرفیت تولید دارو چند برابر نیاز کشور شده و توانمندی‌های خوبی را برایمان به همراه آورده است. امروز می‌توانیم افتخار کنیم چند صد شرکت دارویی در کشور وجود دارند و می‌توانند به نیازهای دارویی کشور پاسخ دهند.

در همین راستا برگزاری نمایشگاه و همایش، فرصت خوبی برای آغاز تبادل تجربیات با کشورهای دیگر است.

در سایه‌سار الطاف الهی از ۱۸تا ۲۰بهمن‌ماه ۱۳۹۶، ششمین همایش طلای سبز و همزمان نمایشگاه بین‌المللی اصفهان فارما، در اصفهان، شهر فرهنگ و تاریخ و دیار میراث دار سنت هزارساله طب ایرانی، پذیرای فرهیختگان گرامی است.

به لطف الهی و با تلاش همکاران، این همایش و نمایشگاه سه‌روزه ضمن تخصیص امتیاز بازآموزی، با بیش از 14 سخنرانی کلیدی، 6 کارگاه و پانل تخصصی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزار می‌شود و ازجمله موضوعات آن ، بیش از همه فرآورده‌های طبیعی و سنتی، تولید ملی، مطالعه و شناسایی بازارهای هدف صادراتی فرآورده‌های طبیعی و سنتی، بررسی سیاست‌ها و راهبردهای توسعه طب ایرانی و داروسازی سنتی، مدیریت و اقتصاد و بازاریابی، استانداردسازی تولید و توزیع فرآورده‌های طبیعی و نقش و جایگاه امروزی انواع فرآورده‌های طبیعی در حفظ سلامت جامعه را در دستور کار خود قرار داده است.

امروزه در جهان پیشرفته و بالاتبع در محیط پیرامونی و کشور عزیز ما، توسعه تولید فرآورده‌های طبیعی، بررسی قوانین و مقررات لازمه فرآیندهای تولید و توزیع و تجویز داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی و سنتی( طب ایرانی)، ارزیابی‌های اقتصادی، اقتصاد دانش‌بنیان در عرصه فرآورده‌های طبیعی، برندسازی فرآورده‌های طبیعی، جایگاه طب ایرانی و فرآورده‌های طبیعی در پیشگیری، درمان و بازتوانی بیماری‌های مزمن و سلامت عمومی جامعه اهمیت و ضرورتی دوچندان یافته است. همچنین بررسی اهداف و راهبردها در جهت نیل به افق 1404 و توجه به موضوعات برآمده از این رویکرد در حوزه اخلاق پزشکی و دارویی و تجویز و مصرف منطقی فرآورده‌های طبیعی و داروهای گیاهی باید در دستور کار محافل علمی قرار گیرد.

جای امیدواری است که این مهم توسط اساتید، محققین و مسئولان صنعت موردتوجه قرار‌گرفته است و در همین راستا همایش‌ها و نمایشگاه‌هایی ازاین‌دست با شبکه‌سازی و ایجاد ارتباط مؤثر و سازنده میان محافل علمی و پژوهشی و فناوران و صنعتگران و فعالان اقتصادی توانسته زمینه‌ساز حرکت روبه‌جلو با شتاب افزون‌تری نسبت به گذشته باشد.همچنین جای خوشحالی است که این رویدادها در راستای اسناد بالادستی و تحقق چشم‌انداز پیش روی کشور هستند.

در این اثنا بجاست که ضمن گرامیداشت حضور گرم مردم، از تلاش مستمر و پیگیرانه دبیران علمی و اجرایی و اعضای دبیرخانه دائمی این رویداد تقدیر شایسته بعمل آورم.

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26