نمایشگاه اصفهان فارما ؛ تثبیت‌گر حضور تولیدکنندگان در بازار منطقه

بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و افزایش سهم تولیدات داخل در بازارهای بین‌المللی، چشم‌اندازی روشن برای فعالان حوزه اقتصادی کشور معین کرده است. به‌منظور دستیابی به این هدف در حوزه دارو و صنایع وابسته، برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی فرصت مناسبی را پیش روی تولیدکنندگان قرار ‌می‌دهد تا ضمن آشنایی با آخرین دستاوردهای صنعت داروسازی دنیا، سهم خود را در بازارهای بین‌المللی پیداکرده و جایگاه خود را در رقابت جهانی تنگاتنگ امروزه ارتقا دهند.

در این میان صنعت داروسازی، ازجمله صنایع استراتژیک در دنیا و همچنین کشور ماست. فعالان و استادان این صنعت به یاد دارند که با تلاش و مجاهدت‌های فعالان و مسئولین کشور، صنعت داروسازی کشور توانست به خودکفایی برسد و استقلال کشور را تضمین نماید تا جایی که در حال حاضر این صنعت عهده‌دار تولید بیش از 97 درصد نیاز مصرفی مردم در حوزه دارو است.

همدلی و همکاری صنعتگران در زمان جنگ همچنین باعث شد تا امروز در سال‌های باقی‌مانده به پایان سال 97 و نزدیک به افق 1404، صنعت داروسازی بومی‌شده کشور به چنان رشد و بالندگی دست یابد که به عقیده صاحب‌نظران با تأمین نیاز بازار داخلی، این صنعت برای حفظ بالندگی خود، چاره‌ای جز صادرات و حضور در بازارهای منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای نداشته باشد.

در همین راستا پس از برگزاری موفقیت‌آمیز سه دوره " نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما "که با تلاش هیئت‌مدیره دوره‌های قبل سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران برگزار شد و موردتوجه کشورهای آسیایی برای سرمایه‌گذاری در صنعت داروسازی ایران قرار گرفت، اعضای هیئت‌مدیره دوره ششم سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران بر خود لازم دانست تا به‌منظور حفظ دستاوردهای حاصل‌شده از برگزاری این نمایشگاه و انتقال دانش بومی‌شده داروسازی به کلانشهرها، اقدام به برگزاری نمونه نمایشگاه ایران فارما در قطب‌های داروسازی کشور کند. نگاه این سندیکا به برگزاری نمایشگاه، نه یک نمایشگاه صرف برای اخذ غرفه و نمایش و عرضه چندین محصول، بلکه برگزاری « نمایشگاهی رویداد محور» است که همه بخش‌های مرتبط با یک صنعت را گرد هم آورده و موجبات صادرات کالاها و خدمات دارویی را فراهم می‌کند.

به همین منظور پس از تشکیل اتاق فکر و برگزاری جلسات متعدد شورای سیاست‌گذاری، استان « اصفهان» به دلیل اینکه یکی از قطب‌های داروسازی کشور محسوب می‌شود و کارخانه‌های مختلف داروسازی در این استان از قدیم‌الایام مشغول به فعالیت بودند؛ همچنین دارا بودن مراکز علمی و داشتن سابقه در صنعت داروسازی است، به‌عنوان مکان منتخب جهت برگزاری نمایشگاه دارو و صنایع وابسته در حوزه ملی انتخاب شد.

برگزاری نمایشگاه اصفهان فارما فرصتی است تا تولیدکنندگان بار دیگر توانمندی‌های صنعت داروسازی کشور را به نمایش بگذارند و بدین‌وسیله حضور خود را در بازارهای منطقه تثبیت نمایند. امید است با همکاری سیاست‎گذاران و همکاری نهادهای اثرگذار به‌ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شاهد حمایت از سرمایه‌گذاری برای تولید دارو در کشور و صادرات آن به خارج از مرزهای ایران باشیم.

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26