اقدامی ملی با پشتوانه جهانی

مهر 1395: ایده برگزاری اصفهان فارما

برگزاری موفق نمایشگاه ایران فارما در شهریور 95 حاکی از توان و پتانسیل صنعت دارویی ایران بود و مشارکت چشمگیر شرکت­های داخلی و خارجی در دوره سوم این نمایشگاه حاکی از تلاش دست اندرکاران برگزاری این رویداد در معرفی ظرفیت صنعت دارویی کشور در سطح جهان می­باشد. این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه‌های بین المللی دارویی CPHI را به عنوان الگوی خود قرار داده است، خود را به استانداردهای بین‌المللی این نمایشگاه ملزم نمود و همچنین توجه به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی را یکی از اهداف اساسی خود لحاظ نمود.

پس از این تجربه سترگ شورای سیاست‌گذاری این رویداد با هدف تمرکز‌‌‌‌‌‌‌‌زدایی از مرکز و توجه به آمایش سرزمین و حمایت از صنایع بومی و کوچک حوزه سلامت و با هدف ایجاد شعبات داخلی ملی، ایده برگزاری نمایشگاه دارو و صنایع وابسته در سایر کلان‌شهرها طرح برگزاری اصفهان فارما را مطرح نمود.

برگزاری نمایشگاه دارویی(صنعتی)، ایجاد کارگاه‌های آموزشی (علمی)، برپایی نمایشگاه کتاب دانشگاهی و مطبوعات فعال در حوزه سلامت(فرهنگی) و ایجاد بستر تسهیلاتی قرارداد (تجاری)  از محورهای پیشنهادی چندگانه این رویداد بزرگ دارویی در شهر اصفهان بود که با حمایت مسئولین ذی ربط محقق گردید.

اردیبهشت 1396: ارائه طرح پیشنهادی برگزاری نمایشگاه به سندیکا  

پس از انجام مطالعات و تحقیقات بازار و بهره گیری از الگوی برگزاری نمایشگاه ایران فارما، دبیرخانه اجرایی نمایشگاه، با توجه به فرهنگ و تمدن، تولید علم، موقعیت جغرافیایی، ظرفیت و پتاسیل شهر اصفهان جهت گسترش فعالیت­های حوزه سلامت طرح برگزاری این رویداد را به سندیکا ارائه نمود.

مرداد 1396: بررسی طرح پیشنهادی و اعلام موافقت از طرف سندیکا 

سندیکای صاحبان صنایع با بررسی طرح ارائه شده و ارزیابی اثربخشی آن در صنعت داروسازی و با هدف حمایت از صنایع داروسازی با اجرای این طرح موافقت نمود. و از شرکت‌های عضو و غیرعضو بابت مشارکت در این نمایشگاه دعوت نمود.

مرداد 1396: رایزنی با سازمان غذا و دارو و اخذ موافقت

 از آنجایی‌که سازمان غذا و دارو یکی از نهادهای قانون­گذار در حوزه دارو می­باشد، درخواست برگزاری نمایشگاه اصفهان از طرف سندیکا به سازمان غذا و دارو ارائه شد و پس از رایزنی با مسئولان سازمان غذا و دارو و همچنین معاونت غذا و دارو اصفهان، موافقت این سازمان برای برگزاری این رویداد اخذ گردید.

شهریور 1396: عقد قرارداد  با شرکت سهامی نمایشگاه­های بین­المللی استان اصفهان

پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان­های مربوطه، دبیرخانه اجرایی نمایشگاه با بررسی سالن­های همایش و نمایشگاه شهر اصفهان، با توجه به تجربیات موفق شرکت سهامی نمایشگاه­های بین­المللی اصفهان در بر‌گزاری نمایشگاه­های داخلی و خارجی و یکپارچگی فضای نمایشگاهی آن مجموعه، با مسئولان نمایشگاه اصفهان جهت برپایی اصفهان فارما در روزهای  18 تا 20 بهمن به توافق رسید.

 

شهریور 1396: آغاز فعالیت‌های دبیرخانه­ای

با اعلام زمان و مکان برگزاری نمایشگاه اصفهان فارما،‌ و راه‌اندازی سایت اصفهان فارما، فعالیت دبیرخانه نمایشگاه اصفهان فارما به طور رسمی از شهریورماه سال 96 آغاز شد.

شهریور1396: مدل جدید تبلیغات

  با الهام گرفتن از آخرین متدهای مؤثر تبلیغاتی اقدامات ترویجی و هدفمند جهت جذب مخاطب هدف صورت گرفت و پروموشن به عنوان مجموعه ای از عناصر ترویجی برای ارتباط با مشتری فعلی یا بالقوه خود، در دستور کار قرار گرفت. تبلیعات پروموشنی سبب گردید برای مشتریان بالقوه در مورد فرصت‌ها و مزایای اصفهان فارما اطلاع پیدا کنند و با آگاهی کافی در این رویداد حضور بهم رسانند.

این تبلیغات در دانشگاه‌های علوم پزشکی و دارویی، مراکز علمی تأثیرگذار، بیمارستان ها و داروخانه‌ها، شرکت‌های دارویی و ... صورت پذیرفت.

مهر 1396: دعوت به همکاری و اخذ حمایت معنوی از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط

علاوه بر حمایت سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و سازمان غذا و دارو، دبیرخانه اجرایی نمایشگاه با ملاقات با مسئولان نهادهای مختلف از جمله دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، انجمن علمی داروسازان اصفهان، سازمان نظام پزشکی اصفهان، اتاق بازرگانی اصفهان و شهرداری اصفهان و ... از همه­ی مسئولان جهت ارتقای سطح کیفی و علمی نمایشگاه دعوت به مشارکت نمود.

مهر 1396: ارائه طرح برگزاری همایش طلای سبز همزمان با اصفهان فارما

پیش بینی دستاوردهای اصفهان فارما، بستر مناسب تجاری، حضور پررنگ شرکت‌های دانش بنیان و مشارکت گسترده دانشگاه‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی سبب گردید که شورای سیاست‌گذاری همایش طلای سبز (که یکی از رویدادهای علمی- تخصصی در حوزه گیاهان دارویی، فرآورده­های طبیعی و سنتی می­باشد که هر ساله با حمایت مسئولان سازمان غذا و دارو، دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برگزار می­گردد) پیشنهاد برگزاری این رویداد را به عنوان یکی از برنامه‌های جانبی اصفهان فارما مطرح نماید.  با توجه به اینکه همراه کردن برنامه­های علمی با رویدادهای نمایشگاهی، همواره یکی از نقاط مثبت و برجسته نمایشگاه­های موفق می­باشد، ایده برگزاری ششمین همایش طلای سبز همزمان با اصفهان فارما از طرف شورای سیاست گذاری این همایش به سندیکا ارائه شد و مورد موافقت قرار گرفت.

مهر 1396:اعلام فراخوان عمومی نمایشگاه

با آغاز به کار دبیرخانه اصفهان فارما، روند اطلاع‌‌رسانی به شیوه­های مختلف از جمله ارسال فراخوان به شرکت­های دارویی،‌ بیمارستان­ها و مراکز درمانی، داروخانه­ها و دانشگاه و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی آغاز شد. همچنین با شروع فعالیت دبیرخانه با راه‌‌اندازی صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام مختص علاقمندان و مخاطبان نمایشگاه توانستند از آخرین اخبار و رویدادهای نمایشگاه و همایش طلای سبز باخبر شوند. 

آبان 1396: رایزنی با شورای سیاست­گذاری همایش طلای سبز و اخذ موافقت

شورای سیاست­گذاری همایش طلای سبز با توجه به ظرفیت شهر اصفهان در تولید داروهای گیاهی و استقرار صنایع تولیدی داروهای گیاهی، و با توجه به شهرت شهر اصفهان به عنوان مهد گیاهان دارویی و همچنین حضور اساتید برجسته داروسازی در شهر اصفهان با برگزاری این دوره از همایش طلای سبز با محوریت بررسی چالش‌ها و فرصت­ها صادرات فرآورده­های طبیعی در شهر اصفهان موافقت نمود. از جمله برنامه­های اصلی این همایش ارائه امتیاز بازآموزی تا سقف 25/13 امتیاز به مشمولین و گروه­های هدف می­باشد.

آذر1396: رایزنی جهت برگزاری نشست­های تخصصی و کارگاه­های آموزشی

علاوه بر همایش طلای سبز، دبیرخانه نمایشگاه با رایزنی با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و انجمن علمی داروسازان، جهت پرداخت به مسائل صنعت داروسازی کشور و ارائه آخرین دستاوردهای این حوزه جدول برگزاری نشست­ها و کارگاه­های آموزشی را تدوین و در اختیار مخاطبان قرار داد.

دی 1396: آغاز فعالیت های اجرایی نمایشگاه

 با نزدیک شدن به تاریخ برگزاری نمایشگاه دارو و صنایع وابسته اصفهان دبیرخانه هماهنگی‌های لازم  با پیمانکاران متعهد و همچنین امور تبلیغات محیطی جهت برپایی نمایشگاه اصفهان فارما را در دستور کار خود قرار داد.

بهمن 1396: برگزاری نشست مطبوعاتی نمایشگاه اصفهان فارما

دبیرخانه اجرایی نمایشگاه، با هدف معرفی نمایشگاه و اطلاع‌رسانی نمایشگاه در سطح گسترده، نشست مطبوعاتی این رویداد با حضور نمایندگانی از سازمان غذا و دارو، سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ... برگزار شد.  

بهمن 1396: برگزاری نمایشگاه اصفهان فارما

اصفهان فارما به عنوان رویدادی تخصصی میان‌رشته‌ای در حوزه دارو و صنایع وابسته به دارو با رویکرد سلامت جامعه، 18 تا 20 بهمن 1396 (7 تا 9 فوریه 2018)، در سایت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان برگزار شد. رویدادی که با حضور و سخنرانی مقامات و مسئولین تصمیم‌گیرنده در حوزه سلامت کشور افتتاح گردید و در مدت 3 روز برگزاری  خود با برگزاری .....کارگاه آموزشی، .... فضای نمایشگاهی، .....نشریه سلامت محور،...... بازدید تخصصی نوید بخش آن بود که بتواند برخی از موانع و چالش‌های صنعت دارویی کشور را مرتفع سازد.

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26