نگاهی به رویدادهای مهم دارویی جهان که در سال 2018 اتفاق می‌افتد

 

هیچ صنعتی در جهان به اندازه صنایع دارویی در حفظ و گسترش ارتباطات خود در آن سوی مرزها به رویدادهای جامع و حرفه‌ای وابسته نیست. نمایشگاه‌های دارویی با سابقه بیش از نیم قرن به عنوان بخشی مهم از این صنعت شناخته شده و یکی از بازوهای محرک آن در توسعه و پیشرفت به حساب می‌آیند. با شروع سال مالی 2018، نگاهی به مهمترین رویدادهای دارویی سال جدید میلادی انداخته‌ایم.

Medtec 2018

17 تا 19 آوریل 2018 / آلمان - اشتوگارت

همان گونه که از عنوان این رویداد می‌توان حدس زد، نمایشگاه مدتک بیش از هر زمینه دیگری به فناوری‌ و ماشین‌آلات دارویی و پزشکی اختصاص دارد. بنا به گزارش دبیرخانه این نمایشگاه، بیش از 9000 نفر از این نمایشگاه بازدید کردند و پیش‌بینی می‌‌شود بیش از 650 غرفه‌دار در نمایشگاه سال 2018 حضور یابند. تمرکز و توجه این نمایشگاه به برگزاری رویدادهای آموزشی و جلسات منظم و مکرر B2B برای حفظ ارتباط میان بزرگان این صنعت است. طبق گزارش بخش CIP‌ این نمایشگاه، در سال گذشته،‌ 551 جلسه در سه روز نمایشگاه برگزار شده و درصد بسیار بالایی از این جلسات موفقیت‌آمیز گزارش شده است. مدتک 2018 از 28 تا 30 فروردین 1397 در مرکز نمایشگاهی اشتوتگارت برگزار خواهد شد.

Cosmofarma 2018

20 تا 22 آوریل 2018/ ایتالیا- بولینیا

یکی دیگر از غول‌های صنایع و فناوری‌های دارویی در جهان ایتالیا است. در این میان، تمامی دستاوردهای دارویی این کشور و ارتباطات داخلی این صنایع در یک رویداد بزرگ تجمیع می‌شوند. نمایشگاه کازموفارما سالانه پذیرای تعداد زیادی از بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به صنایع دارویی از سرتاسر جهان است. طبق گزارش دبیرخانه این نمایشگاه، در سال گذشته بیش از 32000 بازدیدکننده از 400 غرفه این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند. بیست و دومین دوره این نمایشگاه، از 31 فروردین تا 2 اردیبهشت در مرکز نمایشگاهی بولونیای ایتالیا برگزار خواهد شد.

 

Medica 2018

12 تا 15 نوامبر 2018/ دوسلدورف- آلمان

نمایشگاه مدیکا بزرگترین، شامل‌ترین و باسابقه‌ترین نمایشگاه دارویی در جهان است. با سابقه برگزاری بیش از 40 سال، این نمایشگاه تاکنون موفق به جذب بیش از 5100 غرفه‌دار از 70 کشور جهان شده است. علاوه بر نمایشگاه مدیکا، کنفرانس‌ها و میزگردهایی نیز به عنوان رویدادهای جانبی در کنار این نمایشگاه برگزار می‌شوند که از جمله می‌توان به میزگرد فناوری اطلاعات در سلامت، میزگرد ارتباطات سلامت، کنفرانس بیمارستان آلمان، کنفرانس بیمارستان‌های اروپا و مسابقات طراحی نرم‌افزار سلامت اشاره کرد. بنا به گزارش دبیرخانه این نمایشگاه، در سال 2017،‌ بیش از 120 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. مدیکا 2018 از 21 تا 24 آبان 1397 در مرکز نمایشگاهی دوسلدورف آلمان برگزار خواهد شد.

نمایشگاه‌های CPhI

نمایشگاه CPhI بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پلتفرم برگزاری نمایشگاه‌های داروی در جهان است. با رویدادهایی در سرتاسر جهان، این نمایشگاه همواره مهم‌ترین بازارهای دارویی جهان را پوشش داده است. مروری بر مهم‌ترین و پربازدیدترین رویدادهای این پلتفرم خواهیم داشت:

CPhI China

20 تا 22 ژوئن 2018/شانگهای-چین

این نمایشگاه از جمله بزرگ‌ترین رویدادهای دارویی جهان است که همه ساله جمعیت زیادی از بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند. نکته حائز اهمیت در این نمایشگاه تعداد بسیار بالای غرفه‌داران (بیش از 2000 شرکت) است. نکته دیگری که در این نمایشگاه جلب توجه می‌کند حضور پرتعداد شرکت‌های کوچک و متوسط چینی است که عمدتاً‌ با هدف گسترش بازار در اقصی نقاط کشور چین صورت می‌پذیرد که این مسئله با در نظر گرفتن جمعیت یک میلیارد و سیصد و هفتاد و نه میلیونی این کشور دور از انتظار نیست. نمایشگاه CPhI China از 30 خرداد تا 1 تیر 1397 در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی شانگهای پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

CPhI Worldwide

9 تا 11 اکتبر 2018/مادرید- اسپانیا

یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های CPhI نمایشگاه CPhI جهانی است که هر سال در یکی از شهرهای بزرگ اروپا برگزار می‌شود. سال گذشته ودر جریان برگزاری نمایشگاه فرانکفورت، تاریخ و محل برگزاری این نمایشگاه در سال 2018 اعلام شد. بنا بر اعلام UBM،‌ دبیرخانه این نمایشگاه، CPhI Worldwide 2018 در شهر مادرید اسپانیا برگزار خواهد شد. اهمیت این نمایشگاه در جامع بودن و حضور قدرتمند تمام شرکت‌های و صنایع داروسازی جهان است. این رویداد مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویداد سالانه CPhI بوده و پل ارتباطی سالانه میان غول‌های دارویی جهان است. این نمایشگاه از 9 تا 11 اکتبر 2018 (17 تا 19 مهر 1397) در مرکز موسسه نمایشگاهی مادرید اسپانیا برگزار خواهد شد.

CPhI India

3 تا 5 دسامبر 2018/ بمبئی -هند

با افزایش رویدادهای جانبی به این رویداد، CPhI هند طولانی‌ترین رویداد این پلتفرم است. این نمایشگاه در سال 2018 به‌عنوان بخشی از هفته داروی هند در بمبئی برگزار خواهد شد. در کنار این رویداد، نمایشگاه P-MEC‌ نیز در محلی دیگر در شهر بمبئی دایر خواهد بود. UBM برگزارکننده این دو نمایشگاه، برای راحتی و آسایش بازدیدکنندگان نیز، شاتل‌هایی در نظر گرفته است که روزانه بازدیدکنندگان را مابین این دو نمایشگاه جابه‌جا می‌کنند. طبق گزارش دبیرخانه این رویداد، در سال گذشته بیش از 50 هزار بازدیدکننده از 122 کشور از رویدادهای هفته داروی هند بازدید کردند. این رویداد از 1 تا 6 دسامبر 2018 (10 تا 15 آذر 1397) پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

 

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26