همدلی و هم‌زبانی در سال حمایت از کالای ایران

سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران 18 فروردین ماه، به مناسبت فرارسیدن نوروز 1397، میزبان مدیران عامل شرکت‌‌های داروسازی عضو، اعضای هیئت مدیره سندیکاهای فعال در صنعت داروسازی و مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو بود.

این دیدار که از ساعت 19 در سالن گلزار هتل بین‌‍المللی لاله برگزار شد، فرصتی فراهم کرد تا فعالان صنعت داروسازی کشور در سالی که با تاکید رهبر مقام معظم رهبری، سال حمایت از " کالای ایرانی" نامیده‌ شده است، عزم خود را برای تولید با کیفیت و گسترش بازارهای صادراتی جزم کنند.

به ویژه اینکه حاضران در این جمع صمیمانه متفق‌القول اظهار کردند: سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با عضویت 101شرکت تولیدی ، 22 شرکت عضو وابسته، 14 شرکت صادراتی و 8شرکت پخش دارو که از سال 1384به عنوان بازوی اجرایی سازمان غذا و دارو مسئولیت ساماندهی تولید داروهای داخل و بهبود کیفیت را عهده‌دار بوده است، در این سال وظیفه‌ای خطیر بر دوَش دارد.

در این میان، گفت و گوی برخی از مدیران عامل حاکی از نگرانی آنها از آینده صنعت بود. نگرانی که بیشتر به سیاست‌های ناشی از تغییرات نرخ ارز برمی‌گشت و این سوال را ایجاد کرده بودکه اگر روند به همین منوال پیش رود، آیا تولیدکنندگان می‌توانند مانند گذشته به فعالیت‌‍های خود ادامه دهند؟

حضور مسئولین وزارت بهداشت،درمان و آموزش و سازمان غذا و دارو در جمع مسئولین

دکتر اکبر برندگی مدیر کل اداره دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو، دکتر مهناز خانوی سرپرست اداره کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، دکتر محسن اسدی لاری قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر رهبر مژدهی آذر رییس سابق انجمن داروسازان ایران و رییس و اعضای هئیت مدیره سندیکاهای قعال در حوزه دارو از جمله چهره‌های شاخصی بودند که کنار هم جمع شدند تا فارغ از مسائل خرد و کلان پیش آمده صنعت، با یکدیگر به گفت و گو بپردازند؛ با این درک که امروز راه حل نجات صنعت نه مقابل یکدیگر ایستادن؛ بلکه همدلی و هم زبانی است.

با امید در سال حمایت از کالای ایرانی کنار هم هستیم

پس از گذشت حدود دوساعت از مراسم، دکتر احمد شیبانی رییس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران برای ایراد سخنرانی بر روی سن رفت؛ او در ابتدای این مراسم تاکید کرد، امروز روز دیدار صاحبان صنعت است تا فارغ از هر مشکلی کنار هم جمع شوند و سخنرانی طولانی در این مراسم جایی ندارد.

دکتر شیبانی با اشاره‌ای کوتاه به مشکلاتی که در سال گذشته گریبان‌گیر صنعت داروسازی کشور بود و فعالیت را برای تولیدکنندگان دشوار کرده بود، با امیداوری از سال 97 یاد کرد و بیان کرد: امیدوارم امسال که سال "حمایت از کالای ایرانی" است، با همکاری هم بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

او با دعوت از دکتر اکبر برندگی مدیرکل اداره دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو به سخنرانی خود پایان داد، تا دکتر برندگی به نمایندگی از ریاست سازمان غذا و دارو به سخنرانی و خوش‌آمدگویی به فعالان صنعت داروسازی بپردازد.

مدیر کل اداره دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو که تا سال گذشته، جزو همین خانواده بود، ضمن ابراز خرسندی از حضور در چنین جمع صمیمیانه‌ای، بیان کرد: از نزدیک شاهد نظارت و سخت‌گیری تولیدکنندگان برای تولید باکیفیت داروهای ایرانی بودم و در سال حمایت از کالای ایرانی کنار شما هستیم تا محصول با کیفیت‎‌تری به دست مردم برسانیم.

تقدیر از سه پیشکسوت صنعت داروسازی کشور

در پایان ، سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران به رسم ادب در دیدار نوروزی هرساله، که می‌توان با اطمینان گفت بیشتر فعالان داروسازی کشور کنار هم جمع هستند، از پیشکسوتان این حوزه تقدیر به عمل آورد.

امسال نیز، با حضور دکتر احمد شیبانی رییس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، دکتر عباس کبریایی‌زاده رییس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران و دکتر رهبر مژدهی آذر از فعالان قدیمی صنعت داروسازی کشور، دکتر مشایخی، آقای سپاسی آشتیانی و دکتر کریمی به پاس فعالیت‌های ارزشمندشان در عرصه صنعت داروسازی تقدیر شدند.

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26