اعضای سندیکا و فعالان صنعت مهمان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر شدند

 

سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، مقدمات حضور فعالان داروسازی و خانواده آنان را در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر فراهم کرد.

سی و ششمین جنشواره جهانی فیلم فجر از تاریخ 30 فروردین لغایت 8 اردیبهشت با نمایش فیلم‌های روز ایرانی و خارجی در دو سینمای فلسطین و پردیس سینمایی چارسو برگزار شد و یکی از اقدامایت حایز اهمیتی که توسط روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران برای دومین سال پیاپی صورت گرفت؛ دعوت از مدیران عامل شرکت‌های داروسازی عضو این سندیکا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان غذاو دارو و سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران به همراه خانواده‌هایشان جهت تماشای فیلم‌های این دوره از جشنواره بود.

این دعوت که با استقبال قابل توجه از سوی مدیران، کارکنان و اعضای سازمان غذا و دارو همراه بود؛ باعث شد تا ستاد اجرایی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر اقدام به اختصاص سانسی ویژه برای اعضای سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، مدیران و کارکنان سازمان غذا و دارو کند.

گفتنی است سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران تلاش  کرد تا فیلم‌هایی برای نمایش انتخاب کند که مرتبط با صنعت داروسازی است. به همین منظور در میان فیلم‌های به نمایش داده شده، فیلم خارجی " 150 میلی‌گرم" به فعالان صنعت داروسازی کشور پیشنهاد داده شد.

این فیلم روایت‌گر یک پزشک متخصص ریه است که رابطه‌ای مستفیم بین مرگ مشکوک چند نفر و یک داروی معتبر کشف می‌کند. او به تنهایی برای کشف حقیقت می‌جنگد. قصه زندگی ایرن فراشون، کسی که ماجرای مدیاتور را در بیمارستانی در برست فرانسه افشا کرد؛ بر اساس کتابی است که تحت عنوان «مدیاتور 150 میلی گرم»  توسط ایرن فراشون تالیف شده است.

مخاطبان سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر که به دعوت سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، میزبان این جشنواره جهانی بودند؛ همگی ضمن ابزار خرسندی از حضور در این رویداد جهانی، این اقدام فرهنگی سندیکا را بسیار شایسته دانسته و اظهار امیدواری کردند که بتوانند شاهد استمرار چنین فعالیت‌هایی باشند.

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26