حمایت از تولید ملی نمود خوذباوری و سلامت غذایی

 

علم دامپزشکی ایران را چه در زمینه طیور و چه دام کوچک و بزرگ، دارای بالاترین سطح علمی در منطقه خاورمیانه دانست و گردهمایی‌های علمی دامپزشکان شاغل در بخش‌های دولتی و فعال در بخش خصوصی نشان از اهتمام ویژه و جدی ایشان برای تضمین بهداشت و سلامت دام، فرآورده‌‌های خام دامی و نهایتا جامعه انسانی کشورمان است و کنگره دامپزشکان ایران که به همت جامعه دامپزشکان ایران برپا می‌گردد، قدیمی‌ترین، با سابقه‌ترین و تخصصی‌ترین گردهمایی در این زمینه محسوب می‌گردد.

در بیستمین کنگره دامپزشکی ایران که با شعار " حمایت از تولید ملی، نمود خودباوری و سلامت غذایی" 1 تا 3 مردادماه 1397 در مصلی امام خمینی (ره) برپا خواهد شد، همیشه صاحب‌نظرانی از سراسر کشور و سازمان‌های مرتبط گرد هم می‌آیند تا با ارائه مقالات نوین علمی و بهره‌گیری از یافته‌های جدید دامپزشکان به نقطه مشترکی در تحقق جامعه عاری از بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک انسان و دام دست یابند.

کنگره دامپزشکی ایران همچنین فرصتی است، جهت بزرگداشت اقدامات و تلاش‌های اعضای جامعه دامپزشکان، که به‌عنوان یک NGO بزرگ با قدمتی حدود 70 سال با بدنه قوی، توانسته است حضور حداکثری مدیران تصمیم‌گیرنده در زمینه اقتصاد ملی، بهداشت عمومی، بهداشت دام، طیور و آبزیان، علوم پایه و بیوتکنولوژیکی، صنایع دارو و مواد بیولوژیکی و ... را در قالب این کنگره داشته باشد.

امید می‌رود این کنگره نیز همانند کنگره‌های پیشین در جمع‌بندی نهایی موفق به ارائه راهکارهای علمی و عملی برای حل و فصل معضلات و مشکلات فراروی توسعه هر چه بیشتر دامپزشکی، گردد.

همچنین در خلاء وجود نمایشگاهی که همزمان بتواند تکنولوژی، صنعت‌، دارو، ابزار و لوازم و دستگاه‌های دامپزشکی را به شکل تجمیع شده، ارائه دهد و صنایع وابسته مثل صنایع غذایی و لبنی و... را نیز در کنار هم قرار دهد؛ نمایشگاه جانبی این کنگره با عنوان " ایران وت " با محوریت تکنولوژی نوین دامی برگزار می‌گردد که با چشم‌اندازی که برای آن متصور گشته است، امید است در سال‌های آتی با رشد و توسعه فیزیکی قابلیت‌های این صنعت را بیش از پیش به نمایش گذارد.

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26