ایران فارما، یک رویداد تخصصی برای خاورمیانه

 

مهندس شادمهر راستین / سردبیر

اصلی‌ترین ویژگی رویداد ایران فارما در همین «رویدادی» شدن این نمایشگاه تخصصی است، چراکه نه تنها طیف گسترده‌ای از متخصصین، کارشناسان و مدیران حوزه سلامت با رویکرد تولید دارو و تجهیزات جانبی در این رویداد حضور دارند، بلکه در کنار دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، اساتید، اعضای هیئت علمی و پژوهشگران علوم پزشکی و دارویی کشور، کارآفرینان، شرکت­های استارت آپ و تمامی موسسات خدمات در حوزه سلامت نیز در نمایشگاه ایران فارما مشارکت دارند و به این گروه هدف، ناشران و نویسندگان آثار علمی، نمایندگان انتشارات کتب علمی خارجی، خبرنگاران، عکاسان، دبیران تحریریه و صاحبان امتیاز رسانه­های نوشتاری و دیجیتالی حوزه سلامت، مدیران روابط عمومی و ارتباطات بین‌الملل و کارشناسان رسانه ایرانی و خارجی را نیز باید اضافه کرد.

بنابراین ایران فارما با رویکردی فراگیر و گسترده توانسته گروه کثیری را در حوزه تولید دارو، درمان، پزشکی و تجهیزات دارویی گردهم آورد.

از اولین دوره ایران فارما، روش‌های نوین برندسازی بر اساس همین اصل، تعریف، طراحی و اجرا شد تا نمایشگاه با فرمت رویدادی تجاری – فرهنگی، از فراگیری و پایداری بیشتری برخوردار شود، بطوری‌که در چهارمین سال برگزاری، ایران فارما به اوج دوران رشد برندینگ خود رسیده و وارد مرحله بلوغ و به‌عبارت دیگر گسترش آن می‌شود. این امر میسر نمی­شود، مگر با داشتن دیدگاه علمی متکی بر حمایت از تولیدکننده و پژوهشگر ایرانی.

با این اوصاف، وقتی صنعت داروی کشوری بین‌المللی، با قدمتی بیش از صد سال و با اتکا به نیروی انسانی کارآمد و متخصص در سطح جهانی می­خواهد حضوری بین‌المللی داشته باشد؛ داشتن چشم‌اندازی جهانی هم لازم و هم ضروری است. از این رو آنچه یک دیدگاه ملی و رویدادی منطقه­ای را در سطح بین­المللی شاخص می‌کند، همانا داشتن یک اراده جمعی، برنامه‌ریزی دقیق و حمایت همه جانبه از رویدادی همچون ایران فارماست.

همزمانی سومین نمایشگاه کتاب­های تخصصی علوم پزشکی، دارویی و دانشگاهی، دومین نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور، هفتمین همایش طلای سبز، تور دانشجویی، بازار بورس و حضور بیش از 350 شرکت داخلی و بیش از 130 شرکت خارجی از 24 کشور، 30 هزار بازدیدکننده و 2 هزار ویزیتور خارجی نشان از رشد ایران فارما در سطح منطقه­ای دارد و قطعا برنده رقابت با دو نمایشگاه CPhI استانبول 2016 و ابوظبی 2018، نمایشگاه ایران فارما 2018 است.

از این رو با چشم‌انداز صادرات دارو، گسترش بازار تولید مشترک، ارائه خدمات نیروی انسانی بین‌المللی و ایجاد شرکت­های­ دانش بنیان می­تواند مسیری باشد تا ایران فارما به یک برند جهانی تبدیل شود. به امید آن روز...

 

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26