تورهای دانشجویی در ایران فارمای جهانی

 

 شرط توسعه­ پایدار و همه جانبه جوامع در عرصه­ های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تولیدی استفاده از توان علمی صاحبان اندیشه و دانش است. در راستای تحقق این هدف، برخورداری از سلامت در جامعه از ملزومات اولیه است. برای رسیدن به جامعه سالم دانشکده­های بهداشت وظیفه تربیت نیروها، کارکنان،متخصصین و پژوهشگران در عرصه بهداشت جامعه را بر عهده دارند. از طرفی ارتباط این بخش با صنعت می‌تواند منجر به تزریق علم و ایده­های نو به صنایع شود؛ صنایعی که خود با استفاده از تکنولوژی روز و ایجاد توانایی رقابت در جهان در حال پیشرفت هستند و در این میان نقش دفتر ارتباطات با صنعت از اهمیت بالایی برخوردار می­­شود.

 

تورهای بازدید صنعتی، جزیی حیاتی از آموزش شده است. این گونه تورها به مخاطبان کمک می‌کند تا شکاف میان فضای کلاس و دنیای واقعی کار را کم کنند.این بازدیدها همچنین اطلاعات تازه­ای را درباره انواع فرآیندها و نحوه عملکرد در صنایع مختلف در اختیار افراد مختلف و خصوصاً دانشجویان و محققان قرار خواهد داد و باعث ارتقاء و تقویت تجربه عملی آن‌ها می­شود. این اتفاق در نمایشگاه ایران فارما هم از دوره دوم رقم خورده و نتایج بسیار خوبی را به همراه آورده است که در ادامه درباره آن می‌خوانید.

 

بازدید علمی- صنعتی و تغییر دید دانشجویان

بازدید صنعتی دیدگاه دانشجویان را جهت ورود به دنیای صنعت روشن‌تر و عمیق‌تر خواهد نمود و فرصتی برای یادگیری عملی از طریق تعامل، روش‌های کاری و شیوه‌های اشتغال به ارمغان خواهد آورد و به آن‌ها کمک خواهد کرد که دیدگاهی مطابق بر واقعیت از زمینه کاری خود داشته باشند و این دید را بسیار زودتر از آنکه وارد بازار جدی کار شوند پیدا کنند.

 

 

تورهای دانشجویی و درک بیشتر مفاهیم آموزشی

تور بازدید دانشجویی یک رویداد تجاری – صنعتی و علمی و همچنین آموزشی است که به درک واقعی دانشجویان از بازار کار در ایران کمک شایانی می­کند.بازدیدها و تورهای صنعتی همچنین در وضوح بیشتر مفاهیم آموزشی صنعت داروسازی تأثیر به‌سزایی دارند زیرا دانشجویان و مخاطبان به شیوه عملی آن را رصد می‌نمایند.

 

تجربه عملی از عملیات صنعتی

همچنین تورهای صنعتیبه دانشجویانی که به‌دنبال آموزش حرفه‌ای (تولید/ بازاریابی / امور مالی / عملیات / زنجیره تامین و غیره) هستند، کمک می‌کنند تا تجربه عملی از عملیات صنعتی و درس­هایی را که تا پیش از این به‌صورت تئوری خوانده‌اند، بدست آورند.

پر شدن شکاف آموزش نظری و یادگیری علمی

دیدار مراکز صنعتی، شکاف بین آموزش نظری و یادگیری عملی در یک محیط واقعی را از بین می­برد و به مخاطبان کمک می‌کند تا دانش تئوری را با دانش صنعتی و کاربردی ترکیب کنند. یکی از مهمترین ویژگی­های این تورها برای بازدیدکنندگان، فرصتی است که برای تجربه یادگیری فعال / تعاملی در کلاس و همچنین در خارج از محیط کلاس فراهم می­آورد.با بازدید بخش‌های مختلف صنعت، دانشجویان قادر به شناسایی زمینه‌های کار آینده خود خواهند بود و به دید جامع‌نگرتری دست خواهند یافت.

افزایش مهارت ارتباطی

علاوه بر این،بازدید از صنعت به افزایش مهارت­های بین­فردی و تکنیک‌های ارتباطی کمک می‌کند؛ ویژگی که بسیاری از دانشجویان ما در دانشگاه فرا نمی­گیرند و همین موضوع باعث می­شود تا زمان ­زیادی را صرف تجربه بدست آوردن در این زمینه کنند. آشنایی دانشجویان در مورد فعالیت‌های صنعتی و مقررات مربوط به بازدیدکنندگان صنعت مورد دیگری است که در طی این تورها آموخته می­شود.

سابقه تور بازدید دانشجویی در نمایشگاه ایران فارما

دانشجویان همواره به‌عنوان یکی از گروه‌های اصلی و اساسی بازدیدکننده نمایشگاه ایران فارما بوده و هستند و همواره در این نمایشگاه جهت نقش آفرینی و حضور هر چه پررنگ تر ایشان توجه و اهتمام خاصی شده است. از این رو از دوره دوم ایران فارما، تورهای بازدید دانشجویی شروع به کار کرد و این آغاز ِ توجه ویژه به نیازهای علمی دانشجویی بود.

برگزاری نخستین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی و ارائه تسهیلات در خرید کتاب با تخفیف ویژه نمایشگاهی و هماهنگی جهت ترددهای رایگان از دانشکده‌های علوم دارویی به نمایشگاه ایران فارما، مطلع درخشانی برای نگاه ویژه به دانشجویان و شرایط آن‌ها بود تا بتوانند بیشترین استفاده را از این رویداد دارویی داشته باشند.

 

 

سومین ایران فارما، تور دانشجویی و فرصت­های شغلی

تورهای بازدید از سومین نمایشگاه ایران فارما متفاوت با دوره گذشته برگزار شد. بازدیدکنندگان دانشجویی سومین نمایشگاه دارو و صنایع وابسته می‌توانستند در کارگاه‌های فرصت‌های شغلی مشارکت کنند، با اصول و آداب ارائه توانمندی خود به فعالین حوزه صنعت آشنا شوند. همچنین رزومه کاری و تحصیلی خود را به شرکت‌های دارویی بزرگ و صاحب نام داخلی و یا خارجی ارائه دهند و در کارگاه‌هایی که خود متقاضی آن بودند به‌صورت رایگان شرکت کنند. همه این موارد در کنار بازدید از بزرگترین رخداد دارویی خاورمیانه، فضای نوینی را برای دانشجویان در سومین نمایشگاه ایران فارما بوجود آورد.

در ایران فارمای سوم؛ در قالب 9 تور ویژه دانشجویی، 300 دانشجوی داروسازی شرکت کردند که از دانشگاه‌های تهران، ایران، شهید بهشتی، دانشگاه آزاد اسلامی و اصفهان و ... بودند.

چهارمین ایران فارما : 15 تور بازدید از رویدادهای ایران فارما

یکی از دستاوردهای نمایشگاه سوم ایران فارما رضایت قابل توجه دانشجویان از این نمایشگاه بود. از این رو طرح‌هایی در قالب طرح سفیران دانشجویی ایران فارما توسط شورای سیاست­گذاری نمایشگاه تدوین گردید. طرحی که در آن دانشجویان به‌عنوان بازوهای توانمند در ترویج دانش و علم دارویی کشور، محور قرار داده شدند.

در حال حاضر سفیران ایران فارما جغرافیای گسترده‌تری از ایران را نسبت به دوره‌های گذشته تحت پوشش قرار می‌دهند و با هماهنگی‌های به عمل آمده با دانشکده‌های علوم پزشکی تسهیلات لازم به‌منظور حضور دانشجویان شهرستان‌های کشور نیز فراهم شده است.

چهارمین نمایشگاه ایران فارما همچون چتری رویدادهای سومین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم پزشکی، دارویی و دانشگاهی، دومین نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور، هفتمین همایش طلای سبز، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، نمایشگاه عکس حوزه سلامت و ... را زیر پوشش خود قرارداده است و این یکپارچگی اتفاقات و رویدادهای حوزه دارویی می‌تواند فرصت مناسبی را برای مخاطبان خویش فراهم سازد تا به دستاوردهای ارزشمندی دست یابند.

ایران فارمای چهارم درخصوص تورهای بازدید دانشجویی نیز به بالندگی رسیده است و پیش‌بینی می‌شود که بیش از 15 تور بازدید از دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در این نمایشگاه بزرگ و رویدادهای جانبی آن، حضور پیدا کنند.

علاوه بر تور بازدید نمایشگاهی، طی برنامه‌ریزی که با چند شرکت بزرگ دارویی به عمل آمده است بازدید صنعتی نیز از شرکت‌های دارویی در نظر گرفته شده که در این راستا یکی از اقدامات مهم و اساسی که در پنجمین روز از هفته فارما به آن پرداخته خواهد شد، فراهم نمودن زمینه ارتباط تنگاتنگ بین دانشجویان رشته‌های داروسازی با صنایع و شرکت‌های بزرگ دارویی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26