رونمایی از پوستر ایران فارما 2019

 

مراسم رونمایی از پوستر ایران فارما 2019، با حضور رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی سازمان غذا و دارو، مشاور امور فرهنگی مصلای امام خمینی، مدیر روابط عمومی مصلی، اعضای هیئت‌مدیره سندیکا، دکتر جعفر میرفخرایی، مدیرعاملان و نمایندگان شرکت‌های دارویی، عصر دوشنبه نوزدهم آبان ماه در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر مرتضی خیر‌آبادی، عضو هیئت‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران که اجرای این برنامه را برعهده داشت، دکتر احمد شیبانی را نماد مقاومت داروسازان ایرانی در برابر تحریم‌ها برشمرد و تولید 97 درصدی دارو را یک موفقیت بزرگ اما ناشناخته دانست، همچنین از اصحاب رسانه حاضر در جلسه، خواستار انعکاس این موفقیت بزرگ شد.

علی‌رغم تحریم، حضور بین‌المللی در ایران فارما جدی بود

در ادامه این نشست، دکتر احمد شیبانی، رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با بیان اینکه علی‌رغم تحریم‌ها خیلی از شرکت‌ها در نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما 2018 شرکت داشته‌اند، گفت: دارو با جان انسان‌ها گره خورده است و ما این امید را داریم که بتوانیم از تحریم‌ها همچون سال‌های گذشته عبور کنیم و نزد مردم سربلند باشیم.

دکتر شیبانی، نمایشگاه ایران فارما را پیشانی فعالیت‌های دارویی کشور دانست و ادامه داد: اگر صنعت داروسازی و تولید 97 درصدی دارو نبود، این روزها در زمان تحریم در شرایط بسیار سختی قرار می‌گرفتیم.

وی ادامه داد: نمایشگاه چهارم ایران فارما با حضور 500 شرکت داخلی و خارجی برگزار شد و علی‌رغم تحریم، 140 شرکت خارجی حضور فعال داشتند که این مهم نشان از عدم تاثیرگذاری تحریم‌های آمریکا بوده است.

دکتر احمد شیبانی همچنین از بازدید بیش از 30 هزار نفر از نمایشگاه ایران فارما خبر داد و گفت: در این میان باید از مسئولان مصلای امام خمینی هم تشکر و قدردانی کنم که این نمایشگاه برگزار شد بدون اینکه کوچکترین بی‌نظمی یا مشکلی در آن به‌وجود آید.

اعلام آمادگی اروپایی برای شرکت در ایران فارما 2019

رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با اشاره به برگزاری دو پاویون هند و چین در نمایشگاه چهارم گفت: دو کشور چین و هند، بیشترین همکاری را با ایران در صنعت داروسازی دارند و یکی از اتفاق‌های خوب در مراسم اختتامیه ایران فارما 2018، اعلام رضایت نمایندگان کشورهای مختلف به‌ویژه اروپایی‌ها در این نمایشگاه و اعلام آمادگی آن‌ها برای حضور در ایران فارما 2019 بود.

دکتر شیبانی همچنین حضور 6 هیئت رسمی، ادرای و تجاری از کشورهای اروپایی را از دیگر موارد مهم نمایشگاه چهارم ایران فارما دانست و اضافه کرد: امسال 35 هزار متر فضا داشتیم که امیدواریم این فضای نمایشگاهی سال آینده بیشتر شود .

ایران فارما یک CPhI مهم منطقه

رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در ادامه با بیان اینکه صنعت داروسازی توانسته در عرضه دارو، بسیار موفق باشد، نمایشگاه ایران فارما را محلی برای اطلاع‌رسانی درباره این موفقیت به دنیا برشمرد و گفت: از هر پنج قاره در نمایشگاه ایران فارما شرکت کرده بودند و این حضور، نمایشگاه ایران فارما را به یک CPhI مهم تبدیل کرده است.

دکتر احمد شیبانی در پایان صحبت‌های خود خواستار انعکاس اخبار دارویی ایران شد و گفت: در سال 1357 برای دارو، 570 میلیون دلار ارز لازم داشتیم و اگر امروز تولید دارو و طرح ژنتیک را نداشتیم با این وضعیت ارز و افزایش جمعیت به هیچ وجه نمی‌توانستیم دارو را تامین کنیم و با مشکلاتی به مراتب بیش از این‌ها درگیر بودیم.

نمایشگاه کتاب ایران فارما الگوی نمایشگاه‌های تخصصی دیگر

دکتر مهرشاد کاظمی، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در ادامه نشست با بیان اینکه سازمان‌ها و نهادهای مختلفی در برگزاری نمایشگاه ایران فارما و نمایشگاه تخصصی کتاب همراهی کرده‌اند، گفت: نمایشگاه کتاب ایران فارما یکی از تخصصی‌ترین نمایشگاه‌هایی است که وزارت ارشاد برگزار می‌کند و مورد تایید مسئولین وزارت ارشاد است و موفقیت آن باعث شده تا این نمایشگاه، الگویی برای برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در زمینه‌های دیگر قرار گیرد.

نمایشگاه کتاب ایران فارما در تقویم نمایشگاهی

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میزان فروش نمایشگاه چهارم را سه برابر سال گذشته دانست و گفت: امسال 189 میلیون تومان از یارانه کتاب استفاده شد. دیگر اتفاق خوبی که برای نمایشگاه افتاد این بود که نمایشگاه کتاب ایران فارما در تقویم نمایشگاهی کشور ثبت شده و این موضع باعث می‌شود در گرفتن تسهیلات و بودجه بتوانیم راحت‌تر عمل کنیم.

دکتر کاظمی ضمن تقدیر از حضور رسانه‌های سلامت محور نیز اظهار داشت: نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور، با توجه به همه مشکلاتی که بود، برگزار شد و هر دو نمایشگاه کتاب و رسانه توانستند به‌خوبی با بخش صنعت ارتباط برقرار کرده و باب گفت‌وگو را با یکدیگر باز کنند.

دکتر کاظمی همچنین ضمن تقدیر از موسسه رسایش (برگزارکننده نمایشگاه ایران فارما) رونمایی از پوستر این رویداد را در بیش از 10 ماه مانده به نمایشگاه بعدی نشان از یک کار تخصصی و با برنامه دانست.

در ادامه این نشست، تفاهم نامه‌ای بین سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد. این تفاهم‌نامه به موضوع چهارمین نمایشگاه کتاب و سومین نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور می‌پرداخت.

ایران فارما برند دارویی و ایران، هاب داروسازی منطقه شود

در ادامه نشست دکتر کیانوش جهانپور، مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز عنوان داشت: هر اتفاقی که برای صنعت داروسازی افتاده در دوران سختی‌ها بوده است و صنعت داروسازی با ثبت تجاربی که کسب کرده، می‌تواند بحث مدیریت دانش در این 40 سال را به دیگران هم انتقال دهد.

دکتر جهانپور با اشاره به این مطلب که در صنعت داروسازی، تغییر نسلی پیدا شده است، گفت: امیدواریم شاهد این موضوع باشیم که ایران فارما به یک برند دارویی مهم تبدیل و ایران، هاب داروسازی منطقه شود.

جشن پیروزی ما، ختم فعالیت‌های خصمانه غرب

محمد بنیادی،مشاور امور فرهنگی مصلای امام خمینی نیز ضمن تقدیر از این رویداد بزرگ دارویی، گفت: ما این حرکت جمعی و هم‌افزایی را ارج می‌نهیم. مصلای امام خمینی به‌عنوان پیشانی نظام، نه فقط می‌خواهد محلی برای برگزاری نماز باشد بلکه قطب برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، تفریحی، اقتصادی و نظامی نیز هست و از این حرکت بزرگ قدردانی کرده و نهایت همکاری را با برگزار کنندگان خواهد داشت.

مشاور امور فرهنگی مصلای امام خمینیدر پایان صحبت‌های خود گفت: امیدواریم جشن پیروزی ما، ختم فعالیت‌های خصمانه غرب باشد که علیه جمهوری اسلامی و ملت ما ایستاده‌اند.

در پایان این نشست، ضمن رونمایی از پوستر ایران فارما 2019، از برگزیدگان مسابقه فارما‌فریم که در زمان نمایشگاه ایران فارما برگزار شده بود، فعالیت دانشجویی نمایشگاه و خبرنگاران نیز تقدیر به‌عمل آمد.

تقدیر از برگزیدگان مسابقه عکاسی فارمافریم

دبیرخانه چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما، اولین مسابقه عکاسی با عنوان «فارما‌فریم» را در نمایشگاه ایران‌فارما به‌منظور جلب مشارکت عمومی در نحوه برگزاری، اعتلای کیفی رویدادهای این نمایشگاه و همچنین تشویق و ترغیب بازدیدکنندگان و غرفه‌داران به ثبت اتفاق­های این رویداد، برگزار نمود. موضوعات اعلام‌شده: غرفه‌سازی، چیدمان، مشتری‌مداری، اطلاع‌رسانی، بهترین قاب عکاسی، عکس گروهی و ... بود که از تعداد عکس های زیادی که به دبیرخانه رسیدند، 184 قطعه عکس انتخاب و در مرحله دوم ده نفر به‌عنوان برنده معرفی شدند. الناز ایزدیار، مهسا متعبد و محسن دهقانی به ترتیب برگزیدگان اول تا سوم این بخش بودند. همچنین مقرر شد در پنجمین دوره نمایشگاه ایران فارما، مسابقه عکس فارما فریم گسترده‌تر و در بخش‌های مختلف برگزار شود.

تقدیر از برگزیدگان اصحاب رسانه و خبر

ایران فارما 2018 نسبت به ادوار گذشته، رشد گسترده‌ای در بخش پوشش خبری داشت و این نمایشگاه بین‌المللی در رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی انعکاس بسیاری داشت، به‌همین دلیل و به علت پاسداشت از فعالیت خبرنگاران این عرصه، تقدیر شد.علیرضا مرادی (اخبار تی وی)، هانیه جلیل‌نژاد (باشگاه خبرنگاران) و محمدحسین جهان‌پناه (همشهری) از جمله این افراد بودند.

 

 

 

 

 

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26