پیام دکتر محمدرضا شانه‌ساز معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو  به پنجمین نمایشگاه ایران فارما

 

 

 

به‌طور حتم یکی از نقاط درخشانی که در تحریم‌های ظالمانۀ اخیر علیه کشورمان به چشم می‌خورد، درخشش صنعت داروسازی است. مطمئناً این درخشش، ناشی از توانمندی‌های خودجوش صنعت داروسازی داخلی و برنامه‌ریزی‌های دقیق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان‌های متولی بوده که تحریم‌های بی‌رحمانۀ دشمنان خارجی برای ایجاد مشکلات اساسی در تأمین داروهای موردنیاز مردم را بی‌اثر نموده است.
امروزه علی‌رغم فشاری که از خارج به ما تحمیل می‌شود، ما به این توانمندی رسیده‌ایم که با همت بلند جوانان خود مواد اولیۀ دارویی را در داخل تولید کنیم و در حال حاضر از نظر عددی قادر هستیم ۹۹درصد داروهای مورد نیازکشور را تأمین کنیم.
بنده، به‌عنوان خدمتگزاری کوچک معروض می‌دارم که دشمن وقفه در تأمین دارو و تجهیزات پزشکی موردنیاز مردم را یکی از اولویت‌های اصلی خود قرار داده است، که ارائه و نمایش توانمندی‌های این صنعت می‌تواند شاهدی بر نقش‌برآب‌شدن این توطئۀ شوم باشد.
شک نداشته باشید که در شرایط کنونی با مدیریت صحیح می‌توانیم تولید را بین‌المللی کنیم و صادرات را سروسامان دهیم و به سرمایه‌گذاری در خارج از کشور بپردازیم و لذا در همین راستا، برگزاری نمایشگاه‌های دارویی، از جمله نمایشگاه بین‌المللی ایران ‌فارما می‌تواند اهمیتی دوچندان داشته باشد. متأسفانه یکی از مشکلاتی که در دوران تحریم‌ها با آن مواجه بودیم، عدم برگزاری نمایشگاه‌های کیفی با حضور شرکت‌های معتبر در عرصۀ بین‌المللی بود که هم‌اکنون نمایشگاه ایران ‌فارما می‌تواند بخشی از این خلأ را پر کند و برگزاری این نمایشگاه می‌تواند زمینه‌ساز حضور شرکت‌های ایرانی در بازارهای جهانی باشد.
بنابراین برپایی نمایشگاه‌هایی چون نمایشگاه ایران ‌فارما می‌تواند فرصت مغتنم و مناسبی باشد تا در شرایط تحریم بازارهای جهانی به روی توانمندی‌های دارویی کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکنندۀ دارو گشوده شود و صادرات ما به خارج از مرزهای کشور به شکل پویاتر و قدرتمندتر افزایش یاید.u

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26