نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی، در آستانه برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته ایران‌فارما، بیان کرد: در دوران پسابرجام و با توجه به نگاه تازه‌ای که در بحث سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایجاد شده، باید بیشتر و بیشتر به سمت حذف موانع سرمایه‌گذاری پیش برویم.

سهیلا

به گزارش خبرنگار نشریه تخصصی غذا و دارو، سهیلا جلودارزاده ضمن مهم خواندن نقش نمایشگاه‌های بین‌المللی در افزایش جذب سرمایه، افزود: در برنامه 5 ساله دولت، حدود 22 درصد منابع، به جذب سرمایه‌ها و منابع خارجی اختصاص پیدا کرده است که انتقال تکنولوژی نیز زیرمجموعه همین 22 درصد قرار می‌گیرد. اما برای تحقق اهداف مربوط به جذب سرمایه‌گذاری، باید موانع سرمایه‌گذاری کنار زده شود.

وی بیان کرد: مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در صنایع پیشرفته دارویی کشور، می‌تواند کمک بزرگی به اعتلای صنعت داروسازی کند و قطعا حضور سرمایه‌گذاران در نمایشگاه‌های بین‌المللی فرصت خوبی برای تعاملات تجاری است.

این نماینده مجلس گفت: گاهی کمبود‌ها و مشکلات ممکن است در بازار فروش و یا در خصوص تکنولوژی‌های نو باشد که این نوع مشکلات و کمبود‌ها می‌توانند در تعامل با شرکت‌های خارجی صاحب فناوری برطرف شود.

جلودارزاده با اشاره به دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما، بیان کرد: نمایشگاه یک زبان گویا جهت معرفی توانمندی‌ها و اعلام نیاز‌ها و همچنین پایگاه خوبی برای نشان دادن کمبود‌ها و نقاط قوت است و از همین رو می‌تواند کمک شایانی به سازمان‌های متولی کند.

گفتنی است دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته ایران‌فارما با مشارکت بیش از 30 کشور جهان، 24 تا 26 شهریور 95 در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26