گزارش حضور نشریه تخصصی غذا و دارو در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات

همراه دانش؛ حامی صنعت

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات پر حرارت‌تر از سال قبل و با مشارکت 900 رسانه کارش را آغاز کرد و نشریه تخصصی غذا و دارو برای اولین بار در این نمایشگاه سالانه حضور پیدا کرد و مورد استقبال چشم‌گیری قرار گرفت و توانست بیشترین سهم خود را از مشارکت مخاطبان تخصصی به دست آورد.

 

IMG 7702

 

 

 

IMG 7596

همچنین حضور مسئولان ارشد نظام سلامت و مدیران کشوری در غرفه نشریه، یکی دیگر از مواردی بود که به حرارت حضور نشریه تخصصی غذا و دارو در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات اضافه کرد. حضور افرادی همچون دکتر رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو، اسماعیل نجار معاون وزیر کشور، دکتر عباس کبریایی‌زاده رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، دکتر جعفر میرفخرایی دبیر انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی و ... نشان از اعتماد مسئولان و متخصصان به این نشریه داشت.

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با سخنرانی تاثیرگذار رییس جمهور کار خودش را آغاز کرد. در میان صحبت‌های دکتر روحانی نکاتی قابل تامل در خصوص ضرورت ورود سرمایه و تکنولوژی به ایران وجود داشت که در ادامه این صحبت‌ها، دکتر روحانی به رسالت نشریات و مطبوعات در ایجاد فضایی مناسب برای ورود سرمایه و تکنولوژی اشاره کرد و از نشریات تخصصی خواست تا با ایجاد فضایی امن و روشن، زمینه را برای ورود سرمایه و تکنولوژی فراهم سازند. همچنین دکتر روحانی تاکید کرد که باید نشریات به بخش خصوصی واگذار شوند.

اگرچه نشریه تخصصی غذا و دارو نسبت به سایر نشریات حوزه سلامت، عمر درازی در مطبوعات ندارد و در حال گذراندن سال پنجم خود است اما با توجه به تاکیدات رییس جمهور، و اقداماتی که تا کنون از طرف این نشریه صورت گرفته، می‌توان غذا و دارو را یکی از نشریاتی دانست که در تلاش است تا فضای موجود در حوزه تخصصی خودش را به سمت و سویی ببرد که در نهایت منجر به ورود سرمایه و تکنولوژی شود.   

دکتر روحانی در قسمتی از صحبت‌هایش از دوران پسابرجام به عنوان هوایی تازه یاد کرد و رسالت نشریات را در این دوران، حمایت از ورود سرمایه و تکنولوژی دانست. در همین راستا به نظر می‌رسد نشریه غذا و دارو به خوبی مسیر را می‌شناسد و به سمت درستی در حرکت است. برای مصداق این ادعا نیز می‌توان به حمایت رسانه‌ای این نشریه از نمایشگاه‌های بین‌المللی در حوزه غذا، دارو و سلامت اشاره کرد.

 

 

 

IMG 8106

نشریه غذا و دارو، حامی رسانه‌ای دومین و سومین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما

یکی از اقدامات مورد توجه نشریه تخصصی غذا و دارو در سال 95، حمایت رسانه‌ای از دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته(ایران‌‌فارما) بود. دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما توانست با جذب مشارکت بیش از 400 شرکت دارویی از 30 کشور جهان و 27 هزار بازدیدکننده تخصصی، لقب بزرگترین رویداد دارویی خاورمیانه را از آن خود کند و بر استقلال صنعت داروی ایران صحه بگذارد. هدف‌گذاری نشریه غذا و دارو برای حمایت از این نمایشگاه، نشان می‌دهد مسئولان این نشریه نگاه درستی به شرایط موجود دارند و تصمیمات درستی را برای رسیدن به اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی که همان اهداف اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است، اتخاذ کنند.

همچنین نشریه تخصصی غذا و دارو حمایت رسانه‌ای خود را از سومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته(ایران‌فارما) نیز اعلام کرده است و در همین راستا از تمام نشریات حوزه سلامت دعوت می‌کند برای انسجام بیشتر در فعالیت‌های رسانه‌ای و معرفی بهتر صنایع دارویی ایران به کشور‌های جهان، به جرگه حامیان رسانه‌ای این نمایشگاه بپیوندند.

 

 

IMG 7108

جذب نماینده‌های دانشجویی در نشریه تخصصی غذا و دارو

اگرچه نشریه تخصصی غذا و دارو اولین حضور خود را در نمایشگاه مطبوعات تجربه می‌کرد اما با برنامه‌های هدفمندی که ترتیب داده بود توانست نظر بسیاری را به خود جلب کند؛ یکی از این برنامه‌ها جذب نمایندگان دانشجویی بود.

مهم‌ترین ویژگی نشریه تخصصی غذا و دارو، ارتباطی است که میان دانشگاه و صنعت ایجاد کرده است که در همین راستا قصد دارد، با ورود جدی و هدفمند به دانشگاه‌ها و مشارکت دانشجویان، شاخه‌ای جدید از فعالیت‌های خودش را آغاز کند. به همین جهت، در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، این نشریه اقدام به جذب نماینده‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها کرد که با استقبال خوبی از سوی دانشگاهیان مواجه شد.

 

 

 

 

IMG 7390

نشست هم‌اندیشی «طرح ترویج سلامت عمومی» در غرفه نشریه غذا و دارو

از آنجایی که نشریه تخصصی غذا و دارو به عنوان حامی رسانه‌ای دومین و سومین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما فعالیت می‌کند، با همکاری دبیرخانه این نمایشگاه، اقدام به برگزاری نشستی در خصوص «طرح ترویج سلامت عمومی» کرد. در این نشست دکترعباس کبریایی‌زاده رییس دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما، احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران و دکتر مهرشاد کاظمی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران حضور داشتند.

طبق صحبت‌های صورت‌گرفته در این نشست، قرار بر این است که در سومین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما، حرکت گسترده‌ای در زمینه مصرف منطقی دارو با تاکید بر اصول خودمراقبت، با عنوان «طرح ترویج سلامت عمومی» آغاز شود. مهم‌ترین نکته در «طرح ترویج سلامت عمومی»، ترویج فرهنگ خومراقبتی به جای خوددرمانی با دارو است و در این مسیر حوزه‌های مختلفی باید درگیر شوند و سلامت را اولویت کار خود قرار دهند.

در این حرکت گسترده، سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران به عنوان متولی حوزه فرهنگ‌سازی مصرف منطقی دارو و تشویق خودمراقبتی، کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران به عنوان متولی حوزه سلامت شهری و سازمان تامین اجتماعی به عنوان متولی حوزه سلامت عمومی، نقش فعالی دارند.

 

 

 

 

IMG 7249

مشاوره‌های سلامت در غرفه نشریه غذا و دارو

یکی دیگر از اقداماتی که از سوی نشریه در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات صورت گرفت، دعوت از متخصصان تغذیه و ارائه مشاوره به علاقمندان بود. نشریه تخصصی غذا و دارو وظیفه خود می‌داند در راستای فرهنگ‌سازی اصلاح سبک زندگی و تغذیه و همچنین در راستای خودمراقبتی به جای خوددرمانی با دارو، اقدام به این قبیل حرکت‌های فرهنگی کند. علاقمندان حاضر در نمایشگاه مطبوعات می‌توانستند با حضور در غرفه نشریه، نسبت به دریافت مشاوره‌ اقدام کنند. دکتر جعفر میرفخرایی پیشکسوت عرصه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی، یکی از مدعوین نشریه بود که به علاقمندان، مشاوره‌هایی در خصوص اصلاح شیوه‌های تغذیه و سبک زندگی ارائه می‌کرد.  

 

 

 

 

IMG 7088

 

IMG 7641

 

 

IMG 7211

و اما نکته آخر...

نشریه تخصصی غذا و دارو زیر نظر موسسه رسایش منتشر می‌شود و به تازگی از دوماهنامه تبدیل به ماهنامه شده است و قصد دارد با ایجاد ارتباط نزدیک‌تر میان دانشگاه و صنعت، فضا را برای معرفی بهتر دستاورد‌های ملی و هدایت آن‌ها به بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای فراهم سازد. بدون شک در این مسیر نیازمند هم‌فکری تمام مسئولان، متخصصان، صنعت‌گران، دانشگاهیان و دستاندرکاران حوزه غذا، دارو و سلامت هستیم و برای بهبود خدمات خود به پیشنهادات شما نیاز داریم.

دیدگاه‌ها، نقد‌ها و پیشنهاد‌های خود را برای ما ارسال کنید.

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26