دکتر جعفریان در بیستمین سمینار دانشجویان داروسازی سراسر کشور:

 ضرورت افزایش توانمندی‌های گروه داروسازی در ایران

دکتر جعفریان در مراسم افتتاحیه بیستمین سمینار دانشجویان داروسازی سراسر کشور(IPSS20) که از 23 تا 25 فروردین‌ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود عنوان کرد: گروه داروسازی از گروه‌های تعیین‌کننده در خدمات سلامت بوده که این موضوع ضرورت افزایش توانمندی‌های این گروه را می‌طلبد.

photo 2017 04 12 11 27 18

در روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه این سمینار دکتر علی جعفریان، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر محمد شریف‌زاده، ریاست محترم دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکترعباس کبریایی‌زاده، رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی، دکتر حمید اکبری، قائم‌مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و اساتید و بزرگواران دیگری حضور به هم رساندند.

دکتر شریف‌زاده، رئیس سمینار بیستم بیان کرد: کوریکولوم آموزشی در ده سال گذشته دو بار بازنگری شده و تغییراتی اساسی در حوزه‌های مختلف آموزش، صنعت، اخلاق، قوانین داروسازی و...داشته‌ایم.

دکتر کبریایی‌زاده تصریح کرد:  صنف دارویی ما باید به نوآوری در حیطه‌های مختلف حرفه‌ای بپردازد خلق عرصه‌های نوین خدمات در داروسازی، امروز برعهده دانشجویان است.

دکتر اکبری خاطرنشان کرد: دانشکده‌های داروسازی در زمینه تبدیل علم به محصول پیشرو هستند که مثال آن را در بحث تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان شاهد هستیم.

در ادامه دکتر محمدمهدی مجاهدیان، دبیر کل سمینار بیستم و دکتر نیره آیتی، دبیر علمی سمینار درباره فعالیت‌های یک‌ساله دوره میزبانی  و برنامه سه روزه‌ی سمینار مطالبی را بیان داشتند که از جمله مهم‌ترین بخش‌های این سمینار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- برگزاری پنل‌هایی با موضوع‌های مختلف مانند:  بررسی نظام دارویی ایران، آینده شغلی، چالش‌های راه‌اندازی شرکت‌های نوپا و آموزش در داروسازي

- سخنرانی‌هایی پیرامون تحلیل صنعت دارویی ایران، سخنرانی مدیران موفق و ... 

- کارگاه‌های آموزش مهارت‌های بالینی، بازاریابی دارويي، مهارت‌هاي عملي داروسازي باليني، فرآورده‌هاي آرايشي بهداشتي و...

دکتر مجاهدیان در پایان اشاره‌ای داشتند به دستاوردهای سمینار بیستم که نتایج آن در طول برگزاری سمینار اطلاع‌رساني خواهد شد.

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26