استاد دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد:

اطلاعات شبکه‌های مجازی مستند نیستند

محمد حضوری با حضور در غرفه غذا و دارو در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات گفت: «مشکل این روزهای ما  دسترسی به اطلاعات نیست، بلکه دریافت  اطلاعات مستند است. همه ما نیازمند تغییر در سبک زندگی‌مان هستیم.»

 

او با اشاره به دوره گذار تغذیه‌ای گفت: «در سال‌های اخیر تنها الگوی غذایی تغییر نکرده بلکه الگوی بیماری‌ها نیز تغییر کرده و به طور کلی می‌توان گفت سبک زندگی دگرگون شده است. بنابراین دغدغه‌های نظام سلامت نیز بر این اساس با گذشته متفاوت است.»

حضوری با اشاره به نقش فضای مجازی در سبک زندگی جدید، توضیح داد: «در گذشته دغدغه دسترسی به اطلاعات بود اما اکنون دغدغه دستیابی به اطلاعات مستند است. حضور شبکه‌های مجازی در نقش اطلاع‌رسانی موجب دسترسی مردم به اطلاعات زیادی شد اما این اطلاعات مستند و موثق نیستند. در نتیجه جای خالی نشریات تخصصی احساس می شود تا اطلاعات به روز به شیوه‌های مختلف دریافت کننده و به اطلاع مردم برسانند.»

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرسایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26 

    88203845 21 (98)+

   88198520 21 (98)+