رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با حضور در غرفه غذا و دارو در نمایشگاه مطبوعات بیان کرد:

صنعت علاقه‌ ندارد مردم آسیب ببینند

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با حضور در غرفه ماهنامه غذا و دارو در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، گفت: «این روزها تولیدکنندگان به دلیل مطالبات معوقه، استرس زیادی دارند. اگر این روند ادامه پیدا کند، عواقب خوبی در انتظارش نخواهد بود.»

 

احمد شیبانی با بیان اینکه این روزها هرجا که می‌رویم، بحث مطالبات است، تصریح کرد:«بحث مطالبات همواره همراه صنعت بوده، منتها در سال‌های اخیر این مسئله شدت یافته و حجم مطالبات بسیار زیاد شده است. در حال حاضر مطالبات صنعت داروسازی به بیش از 4 هزار میلیارد تومان رسیده است و باید فکر عاجلی برای آن کرد، زیرا دارو کالایی است که نمی‌توان آن را جایگزین کرد و ممکن است نه تنها آسیب مالی، بلکه آسیب‌های اجتماعی بزرگی به دنبال داشته باشد.»

همچنین او درباره قیمت‌گذاری دارو گفت: «باید بستری فراهم کنیم تا بتوان قیمت‌های دارو را واقعی کرد. در حال حاضر قیمت دارو عادلانه نیست. البته ما درباره قیمت بالا صحبت نمی‌کنیم زیرا صنعت علاقه ندارد مردم آسیب ببینند بلکه انتظار داریم که قیمت واقعی شود. برخی فکر می‌کنند صنعت به دنبال افزایش قیمت است. در حالی که افزایش قیمت به این معناست که کالایی قیمت آن خوب است و برای سود بیشتر، قیمتش افزایش پیدا می‌کند اما قیمت واقعی زمانی است که تولیدکننده هزینه‌هایی که برای تولید خرج می‌کند، در سود خود تامین کند تا چرخ کارخانه‌اش را بچرخاند.»

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرسایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26 

    88203845 21 (98)+

   88198520 21 (98)+