سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان با حضور در غرفه غذا و دارو در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات:

وزارت بهداشت پرداخت مطالبات دارو را اولویت اول خود قرار دهد

محمد امین نعیمی‌فرد، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه نشریه غذا و دارو در بیست و سومین نمایبشگاه مطبوعات خبر داد: 2 هزار و  پانصد میلیارد تومان به بیمه سلامت اختصاص داده شد

 

به گزارش نشریه غذا و دارو، او با حضور در غرفه غذا و دارو در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، درباره مطالبات صنعت داروسازی گفت: «هفته گذشته نشستی با حضور نمایندگان مهمی از جمله رئیس سازمان غذا و دارو، معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه، روسای سازمان تامین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت برگزار شد. بر اساس این نشست 2 هزار و  پانصد میلیارد تومان به بیمه سلامت اختصاص داده شد که بخش اعظم آن به دارو مرتبط است و مقرر گردید که تا آخر آبان این مبلغ پرداخت شود.»

نعیمی‌فرد با تاکید بر اینکه پرداخت‌های مطالبات داروی باید قاطع‌تر باشند، افزود: «اکنون مجلس معتقد است که به پرداخت مطالبات صنعت دارو باید توجه بیشتری شود. در حالی که در سال‌های اخیر شاهد بودیم که در دانشگاه‌ها، اولویت اول پرداخت هزینه دارو نبود. وزارت بهداشت نیز باید دارو را اولویت اول بداند. اکنون با عزمی که مجلس دارد، می‌توان این بودجه را از ابتدا به دارو اختصاص داد.»

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرسایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26 

    88203845 21 (98)+

   88198520 21 (98)+