یافته‌های دارویی دانشگاه آکسفورد انگلستان اثرات مهارکننده‌های آروماتاز در سرطان پستان

یافته‌های دارویی دانشگاه آکسفورد انگلستان

اثرات مهارکننده‌های آروماتاز در سرطان پستان

پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه آکسفورد انگلیس می‌گویند نتایج تحقیقات آنان نشان می‌دهد که داروهای سرکوب‌کننده هورمون، مرگ ناشی از سرطان پستان را تا ۴۰درصد کاهش می‌دهند.سرطان پستان ناشی از رشد خارج از قاعده سلول‌های غیرطبیعی در پستان است. در هر دو نوع تومورهای خوش خیم و بدخیم، رشد سریع و زیاد سلول‌ها وجود دارد. روند زیاد شدن سلول‌ها در تومورهای خوش‌خیم در مرحله مشخصی متوقف می‌شود، در تومورهای بدخیم این رشد به صورت غیر قابل مهار ادامه می‌یابد تا حدی که در صورت عدم درمان، تمامی قسمت‌های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می‌اندازد.

این مطالعات که حدود یک دهه به طول انجامیده نشان می‌دهد که داروهای مهارکننده آروماتاز که به منظور سرکوب هورمون در زنان مبتلا به سرطان سینه و تخمدان، پس از یائسگی تجویز می‌شود، خطر عود سرطان را کاهش داده و احتمال مرگ ناشی از این سرطان‌ها را تا ۴۰درصد کاهش می‌دهد. به گزارش ماهنامه غذا و دارو و به نقل از سایت پزشکان بدون مرز، علاوه بر مهارکننده‌های آروماتاز، تاموکسی فن هم به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد که اثربخشی کمتری دارد.

سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در زنان است. احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنانی که بستگان درجه اول آن‌ها به این بیماری مبتلا بوده‌اند، بسیار بیشتر است. جهش در ژن‌های BRCA1 یا BRCA2شایع‌ترین علت سرطان سینه ارثی است که از والدین منتقل می‌شود.

از هر 8زن آمریکایی، یک نفر به سرطان سینه مبتلا می‌شود. بر اساس پیش‌بینی انجمن سرطان آمریکا، در سال جاری حدود ۲۳۲هزار نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا می‌شوند و بیش از ۴۰هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند.سابقه خانوادگی، قرارگرفتن در معرض اشعه، داشتن سطح بالای استروژن، شیوه نادرست زندگی، مصرف سیگار و الکل و استرس مهم‌ترین عوامل بروز این بیماری هستند. سرطان سینه در زنانی که در شهر زندگی می‌کنند، نسبت به زنان روستایی بسیار شایع‌تر است. نتایج این تحقیقات در The Lancet منتشر شده است. تحقیقات ثابت کرده است که هر چقدر سرطان پستان زودتر تشخیص داده شود، درمان آن آسان‌تر و موفقیت‌آمیزتر است.

نشریات

نشریات غذا و دارو

جهت مشاهده آنلاین روی لینک آن شماره کلیک کنید و منتظر بمانید تا نشریه به طور کامل بارگذاری شود.

سال 97

 
35
34
32
30
24
24
 
 

سال 96

 
24
24
24
23
22
21
 
20
19
18
17
15
14

سال 95

 
13
12
11
10

سال 94

 
9
8
7
6
5
 

سال 93

 
4
3
2
1
 

گالری توزیع نشریه

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26