Published in گزارش


شرکت‌های تولیدکننده داروهای گیاهی به سمت صادرات رفته‌اند

 

جلسه شورای سیاست‌گذاری هشتمین همایش طلای سبز، عصر یکشنبه نهم دی ماه در سازمان غذا و دارو برگزار شد. در این جلسه دکتر مهناز خانوی، دکتر عباس کبریایی‌زاده، دکتر محمود فلامرزیان، دکتر اسماعیلی، دکتر عصاره، دکتر بصیریان، دکتر دباغیان و نمایندگانی از بخش صنعت حضور داشتند.

دکتر مهناز خانوی، مدیرکل اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه شش ماه تا برگزاری این همایش فرصت باقی است، به تشریح محورهای پیشنهادی مقالات و برنامه‌های همایش پیش رو پرداخت.

دکتر خانوی با بیان اینکه سال گذشته شعار همایش در ارتباط با فرصت‌ها و تهدیدهای تحریم‌ها بود، گفت: امسال هم شرایط ما تغییری نسبت به سال گذشته از نظر تحریم نداشته و حتی سخت‌تر هم شده است و بر این اساس هنوز هم با نگاهی به وضعیت جامعه باید به این مقوله دقت داشته باشیم.

شرکت‌های تولیدکننده فرآورده‌های طبیعی به سمت صادرات رفته‌اند

مدیرکل اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، گفت: سال گذشته شرکت‌های تولیدکننده فرآورده‌های طبیعی و دارویی به سمت صادرات رفته‌اند و این موضوع بسیار خوشحال‌کننده است و نشان می‌دهد باید از این بخش حمایت بیشتری به‌عمل آوریم. به‌همین منظور، بحث اقتصاد و بازرگانی داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی در محورهای مقالات گنجانده شده است.

ظرفیت زیاد اما ناشناخته در حوزه داروهای گیاهی

دکتر عباس کبریایی‌زاده، عضو هیئت‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران نیز با اشاره به اهمیت جایگاه فرآورده‌های گیاهی و داروهای طبیعی عنوان کرد: باید به بحث صادرات در این زمینه اهمیت ویژه بدهیم چراکه ظرفیت لازم را داریم اما نیازمند به فعالیت بین‌المللی بیشتری هستیم.

دکتر کبریایی‌زاده، ادامه داد: بارها کارشناسانی که از کشورهای دیگر به ایران آمده‌اند و با صنعت داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی روبرو شده‌اند، از اینکه چرا در دنیا کمتر شناخته شده هستیم، تعجب کرده‌اند.

عضو هیئت‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، صنعت داروهای گیاهی را دارای رشد بسیار خوب در داخل کشور دانست و اضافه کرد: در هشتمین همایش طلای سبز و به‌ویژه در بخش مقالات لازم است به ارزیابی جایگاه اقتصادی و اجتماعی داروهای گیاهی در دنیا بپردازیم.

دکتر عباس کبریایی‌زاده، بحث اقتصاد را در زمینه داروهای گیاهی، دارای اهمیت بسیاری دانست و گفت: پول بسیار زیادی در بخش عطاری‌ها در حال جا به جایی است که نشان‌دهنده باور مردم به این بخش است و باید در همایش هشتم هم به آن توجه شود.

وی همچنین خواستار دقت ویژه به سه سطح پیشگیری، تشخیص و درمان داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی در بخش مقالات شد.

در ادامه این نشست محورهای مقالات هشتمین دوره و برنامه‌های همایش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است، هشتمین همایش طلای سبز از ۱۹تا ۲۱تیرماه سال ۱۳۹۸در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‌شود.

Read 2145 times
ارزیابی مورد
(0 votes)

 

 

غذا و دارو یک نشریه تخصصی حوزه سلامت و بهداشت و درمان میباشد که با توزیع هدفمند و تخصصی، به منظور ایجاد پل ارتباطی مستحکم تر میان اساتید، تولید کنندگان و وارد کنندگان با مخاطبان عرصه سلامت منتشر میگردد.

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر،خیابان نظامی گنجوی،خیابان پیوند،کوچه حماسی، پلاک 26