1

دکتر عین‌اللهی: کارنامه ما مشخص است

بهرام عین‌اللهی - 01 - fdmag

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص مطرح شدن خبر استیضاح خود توضیحاتی داد.

به گزارش مجله خبری غذا و دارو دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت درباره موضوعات مطرح شده پیرامون استیضاح خود و عمده گلایه نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وضعیت تأمین دارو و عدم اجرای برخی اسناد بالادستی گفت: کارنامه اقدامات وزارت بهداشت مشخص است و من و همکارانم شبانه‌روز کار کردیم و مهمترین چیزی که الآن مشهود است وضعیت خوب کرونا در ایران است که مرگ‌ومیر در بسیاری از روزها به صفر رسیده اما همین الان در کشوری مانند آمریکا، مرگ‌ومیر روزانه به بیش از 200 نفر رسیده است و در کشوری مانند چین سختگیری‌هایی برای پیشگیری از کرونا وجود دارد، ما سعی کردیم کمتر حرف بزنیم و بیشتر عمل کنیم.

وی افزود:‌ ما 6 میلیون نفر از سه دهک پایین جامعه را امسال به‌صورت رایگان بیمه کردیم و افراد با کد ملی خود می‌توانند مراجعه و خدمات دریافت کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد:‌ وزارت بهداشت در زمینه جوانی جمعیت قرارگاه فعالی داشته است و 15 جلسه تشکیل شده است و به تکالیف خود در رابطه با جوانی جمعیت عمل کردیم و مراکز درمان ناباروری در تمام کشور ایجاد کردیم و زنان باردار و کودکانشان تا 5 سال را به‌صورت رایگان بیمه می‌کنیم.

دکتر عین‌اللهی با بیان  رشد 43درصدی فعالیت دانش‌بنیان‌ها در حوزه سلامت اضافه کرد: مرتبه علمی ما یک رتبه ارتقا پیدا کرد. همچنین یکی از فعالیت‌های بسیار خوب افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی به‌میزان 20 تا 25 درصد بود، در حوزه دستیاری افزایش 25درصدی ظرفیت را ایجاد کردیم.

وزیر بهداشت با اعلام این‌که در سال جاری 850 مرکز بهداشتی در کشور راه‌اندازی شد خاطرنشان کرد: تا پایان سال 2000 مرکز بهداشتی را به کشور اضافه می‌کنیم. ما 10 هزار و 600 تخت بیمارستانی اضافه و 79 بیمارستان راه‌اندازی کردیم.

وی تأکید کرد: با این تفاصیل، یکی از محورهای فعالیت نمایندگان مجلس، استیضاح و سؤال کردن و وظیفه ما نیز پاسخگویی به این سؤالات است البته هنوز استیضاح بنده اعلام وصول نشده است. در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی وظیفه ما خدمت به مردم است و کارنامه نیز داریم و آن را به مردم ارائه می‌کنیم و در عین حال از انتقادها استقبال می‌کنیم.//