1

نامه رئیس سازمان غذا و دارو به بانک مرکزی: تامین ارز نیمایی دارو در اولویت اول قرار گیرد

رئیس سازمان غذا و دارو به بانک مرکزی - fdmag

دکتر سیدحیدر محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو در نامه‌ای خطاب به دکتر محمد آرام بن یار، معاون ارزی بانک مرکزی درباره ضرورت در اولویت قرار گرفتن تامین ارز نیمایی دارو نسبت به سایر صنایع تاکید کرد.

به گزارش مجله خبری غذا و دارو، دکتر محمدی در این نامه آورده است: نظر به تغییر سیاست ارزی کالاهای سلامت از ترجیحی به نیمایی و عدم تامین‌ به‌هنگام نقدینگی مورد نیاز صنعت، شرکت‌های تابعه دچار مشکلات جدی در تامین ارز با نرخ مصوب شده‌اند که این مساله منجر به تاخیر در امر تامین داروی مورد نیاز کشور شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو در این نامه با اشاره به آمار رسمی در این زمینه افزوده است: طبق آمار در مقایسه با سنوات گذشته تامین ارز حوزه های مذکور کاهش چشمگیری داشته و ادامه روند کنونی منجر به به کمبودهای شدید دارویی در ماه‌های آتی خواهد شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، دکتر محمدی در ادامه این نامه تاکید کرده است: خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید که جهت جلوگیری از کمبود دارویی، تامین ارز نیمایی در بانک‌های عامل با هماهنگی بانک مرکزی با اولویت اول دارو و مواد اولیه دارو، تجهیزات پزشکی و دارویی و شیرخشک رژیمی نسبت به سایر صنایع صورت پذیرد به نحی که مراتب پس از تصویب، به قید فوریت به بانک‌های عامل و شرکت‌های مذکور ابلاغ شود.//